Voiko yhden illan "juttuun" rakastua?

Onko aina automaattisesti niin, että yhden illan juttu on yhden illan juttu? Vai voiko moisesta alkaa myös rakkaustarina?
Tapailen miestä kenen piti olla yhden illan juttu, mutta nyt näyttää että ollaankn enemmän. Ihmettelen vain, että voiko tästä tulla hänen puoleltaa rakkautta, vai olenko ikuisesti se yhden illan juttu..?
Ehkä hän itse voisi vastata tähän parhaiten, mutta ihan vielä ei olla sillä tasolla, että rakkaudesta puhuttaisiin ääneen..
62834
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

voi v***u mitä kysymyksiä...

Äänestä

Kysy rohkeesti että miten on. Saattaa ollakin rakastunut.

Äänestä

mennä sen pidemmälle, kuin kerran vetäistä, ja sitten out.

Äänestä

Onhan sitä huoraankin joku rakastunut. Ja on sellaisistakin asetelmista avioliittoon päädytty.

Äänestä

ensin laastari, yhdenillanjuttu. Sitten toinen ilta laastarin kanssa sitten aina uudestaan, hän sanoi rakastavansa minua alusta asti, minä toppuuttelin ,enkä myöskään kertonut että hän on laastari minulle mutta seurustelusta kyllä puhuttiin. Mutta arvasi laastarinaolon varmaan koska yhtäkkiä puolen vuoden jälkeen hän ajatteli lopettaa suhteen. Silloin viimeistään tajusin missä mennään. Mikään koskaan milloinkaan missään ei ole tuntunut yhtä kauhealta kuin se tunne toteamus tajunnassani, että tajusin menettäväni hänet. Mutta tunne oli ilmeisesti molemminpuoleinen ja yhä yhdessä olemme vuoden jälkeen. Yhdenillanjutusta alkoi rakkaustarina.

Äänestä

voi, olen itse kokenut sen ja vaikka luulin itsekin sen olevan lähes mahdotonta.. niin vain kuitenkin kävi. Itsekään en ole ottanut asiaa sen kummemmin suoraan puheeksi kyseisen naisen kanssa mutta tunne on molemmin puolinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*** kirjoitti:

Onko aina automaattisesti niin, että yhden illan juttu on yhden illan juttu? Vai voiko moisesta alkaa myös rakkaustarina?
Tapailen miestä kenen piti olla yhden illan juttu, mutta nyt näyttää että ollaankn enemmän. Ihmettelen vain, että voiko tästä tulla hänen puoleltaa rakkautta, vai olenko ikuisesti se yhden illan juttu..?
Ehkä hän itse voisi vastata tähän parhaiten, mutta ihan vielä ei olla sillä tasolla, että rakkaudesta puhuttaisiin ääneen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu