Pillerien aloitus-ONGELMA

Alan tänään syömään Diane Novia, ja jos oikein olen laskenut, ensimmäinen liuska loppuu 23.päivä. Tuleeko mulle siis sen taukoviikon aikana menkat, joka tarkoittaisi, että ne olisi olleet tässä kuussa kaksi kertaa?!
Kiitos, jos joku vastaa, olen toden teolla pähkäillyt tätä asiaa.
1324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ensimmäinen kuukautiset ovat omaa luonnollista kuukautiskiertoasi ja toiset jotka pitäisi tulla kuukauden lopussa on jo hormoonallista kiertoa.Siis kyllä kahdet kuukautiset,pillerit aloitetaan kuukautisten ensimmäisenä päivänä, jotta saadaan aikaan varma ehkäisyteho jo ensimmäisellä kierrolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


DNp kirjoitti:

Alan tänään syömään Diane Novia, ja jos oikein olen laskenut, ensimmäinen liuska loppuu 23.päivä. Tuleeko mulle siis sen taukoviikon aikana menkat, joka tarkoittaisi, että ne olisi olleet tässä kuussa kaksi kertaa?!
Kiitos, jos joku vastaa, olen toden teolla pähkäillyt tätä asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu