Ai että mä tykkään tän hetkisestä housumuodista. Oon tällanen pieni tappijalka, 153/47 kokoinen nainen ja tämänhetkiset polvimittaiset (mielestäni tyhmännäköiset siinä mitassa) bermudashortsit on kuin tehtyjä mun mittaiselle caprihousuiksi! Ja parempaa on vielä tulossa. Muotiin on kuulema tulossa ns. 7/8-housut eli lahkeesta pois noin 5-10 cm eli just se määrä minkä joutuu aina kaupanhousuista järjestämään lyhentämään eli onkos kaupat pian täynnä just meille sopivia täysmittaisia housuja ;)) Pysykää kuulolla kanssasisaret - kyllä muotivillityksistä on välillä hyötyäkin :)
Housumuoti
3
748
Vastaukset
- jaffat
Musta on ihanaa, ku on vuosia ollut noita capri-housuja. Ne on mulle just passelit ja ei tarvi lahkeita lyhentää. Pituutta ku on suotu vaan 140cm. Capreja on tullu ostettua hylly täyteen erivärisiä. Ainakin riittää vähäksi aikaa, jos menevät pois muodista. Samoin myös noi bermudashortsit, että niistä saa itselleni caprit.
Farkkuja harvoin löytää sopivan kokoisia tai oikeammin noita lahkeen pituus on sopivan pituinen. 1 olen joskus löytänyt, jotka on "normaali" pituiselle caprit ja mulle just sopivat. - menninkäinen
"Muotiin on kuulema tulossa ns. 7/8-housut eli lahkeesta pois noin 5-10 cm eli just se määrä minkä joutuu aina kaupanhousuista järjestämään lyhentämään eli onkos kaupat pian täynnä just meille sopivia täysmittaisia housuja ;)) Pysykää kuulolla kanssasisaret - kyllä muotivillityksistä on välillä hyötyäkin :)"
Et ole tosissasi! Rukouksiini on vastattu! Itse olen 159 pitkä ja puntin pituus pitäisi olla jotain n.73 cm jotta pituus on ok. Nykyiset caprit on useimmiten mulle liian lyhyet täys pitkiksi housuiksi.- saitte minut hyvälle tuulelle!
Voi kiitos tappijalat :) Viestiketjun lukeminen piristi päivääni. Oma ongelmani on että housut ovat aina liian lyhyet, minulla pitäisi olla 34 tuumaa mutta vakiohousut tehdään aina 32 tuuman pituisiksi. Oli avartavaa kuulla että ongelma voi olla toisinkin päin! Ja meitä yhdistää se että minäkin rakastan caprihousuja kun ne sopivat aina :)
Hyvää päivänjatkoa kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001710Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571350Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?761298Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108850
- 72833