ovat IHANIA!
Ulkkismiehet ovat
päivänpaiste
8741
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Siinäpä taas älykäs ja perusteltu kommentti(nauraa paskaisesti):P
Tässä esimerkki tummasta latinokönsikkäästä.
http://www.i-am-bored.com/bored_link.cfm?link_id=17266
Ja minäkun luulin, että ukki (200kg tai enemmän kun ei ole elukka vaakaa) olisi ollut todella lihava;D
Aika jätti... varmasti vaikeuksia liikkua.
Ukilla on kumppaninaan "onneksi (vain ukin onni)" reipas suomalaismummo, tosin ei hänkään kaikkea jaksa. 52 vuotta avioliittoa ja vielä pitää ukkoa passata. Ikävää, että ihmiset päästävät itsensä menemään noin huonoon kuntoon.
Ukilla on vain yksi syy miksi hän ei liiku ja se on passaava vaimo, ei hänen tarvitse kun vaimo tekee kaiken hänen puolestaan, ärsyttävää:(
Eiköhän se sinunkin iloinen bengaalisi pääse samoihin mittoihin kun vaan tarpeeksi nöyränä jaksat häntä palvoa. :-D
luulen,et noita liikalihavia löytyy ihan kotinurkiltasikin,ettei tarvitse mennä merta edemmäs kalaan!
Tuo nyt oli täysin hölmö kommentti. Kukaan täyspäinen/terve ihminen ei halua sellaista elämää mitä ukki viettää. Minä se en miestä palvo, se on parempi olla toisin päin... No okei, saatan joskus tehdä kotihommia, jos olen hyvällä päällä mutta oletan, että mies tekee myös oman osansa (harjaa, imuroi ja pesee lattiat, putsaa vessan, vie roskat ym. pikkuhommia, mitä on ennenkin tehnyt).
Ukkia vaivaa monet sairaudet juuri liikkumattomuuden vuoksi... syyt tähän liikkumattomuuteen löytyvät jostain sota-ajan traumoista (kun piti lähteä karjalasta pienenä poikana, ilmeisesti nyt hän on päättänyt juurtua sänkyyn).
Iloiset ihmiset harvemmin lihavoituvat (elleivät sitten ole siihen taipuvaisia ja pidä rasvaisesta ruuasta) Liikalihavuuteen kun vaikuttavat myös henkiset voima varat. Mummokin on lihava vaikka liikkuu paljon mutta hän syökin suruunsa kun joutuu elämään sellaista elämää (jos olisi sydämetön kuin minä;D olisi ottanut jo tavaransa ja lähtenyt ainakin siinä vaiheessakun ukko vielä pystyi kävelemään). Lopuksi vielä sanottakoon, että ukko kyllä liikkuu ja jos ei joskus suostu liikkumaan, niin pannaan liikkumaan, vaikka sitten vaakamambon tahdissa;D Minä en halua sellaista elämää kuin mummolla.
mielestäi,ulukomualaiset miehet on niin kommeita.
Varsinnii nyt ku tulloo kesä niitä vilisöö tuolla meiännii kaapunnin kavuilla,ihanha tuo ilo silimälle.
...ja sitten kun sattuu omaamaan hienon luonteenkin, kuten minun kultani, niin sitten on paketti täydellinen.. =)