naisen ja miehen erilaisesta logiikasta elävä esimerkki: älä koskaan kysy naiseltasi mitä haluaa lahjaksi, jos nainen vastaa ettei tarvitse mitään, niin *lukekaa* se sillätavalla että ainakin yksi "koru" olisi ihan kiva saada,
tai jotain muuta mukavaa. Minä kerran erehdyin sanomaan etten tarvitse mitään, eikös hän ottanut tosissaan ja siitähän tuli kahden viikon mökötys. Kerrasta oppinut :)
tai jotain muuta mukavaa. Minä kerran erehdyin sanomaan etten tarvitse mitään, eikös hän ottanut tosissaan ja siitähän tuli kahden viikon mökötys. Kerrasta oppinut :)
Vastaukset 8
Vanhimmat
Me miehet ei tajuta mitään kiertoilmaisuja. Säkö mökötit kaksi viikkoa sen takia kun mies ei lahjaa sulle ostanukaan, kun ajatteli ettet mitään halua kerran sanoit niin? Tyhmeliini!
... vaatia mieheltä ajatustenlukijan ominaisuutta. Onhan-se-niin vaikea sanoa, mitä tahtoo/tarvii.. ?! On teilläkin murheet...
Vähintään pitää sanoa, ettei tarvitse mitään (vaatimattomuus) mutta että sellainen tai tällainen koru olisi kyllä aivan ihana (ilmainen vihje).
..kyllähän se jo saippuasarjoista pitää tajuta, en mä ainakaan jättäis ostamatta mitään vaikka mikä olisi, joku huomionosoitus on silti välttämätön vaikka sitte edes kukka, huolimatta siitä mitä se nainen horisis. Mut luultavasti voisin jopa, ihmeellista kyllä ymmärtää naista sen verran että tietäisin mitä hän halajaa, ainakin ennen on homma toiminut, ja pitäähän saanti jotenkin varmistaa.
kyse juuri siitä miehen ja naisen erilaisesta logiikasta :)) miehelle pitää sanoa *selkokielellä* kuvien kanssa ja yksityiskohtaisesti mitä haluaa.
totta joka sana =)
Auttoi varmaan asiaan kun ristit jalkasi kahdeksi viikoksi?
Voi teitä naisia.
Tämän naisen logiikalla sinun olisi pitänyt sanoa että haluat lahjan jos kerran sellaista odotit. Kaksi viikkoa mökötystä on liioittelua tuollaisessa tilanteessa - mies parka! :(