Onko muuten näyttelijä Steaven Seagal koskaan rakentanut kehoaan ? En usko ainakaan. Onhan silläkin lihasta ja kroppa ihan jees. Steaven seagal oli lihonnut hieman joskus tai onkait se vieläkin vähän.
On se ainakin harrastanut itsepuolustuslajeja
On se ainakin harrastanut itsepuolustuslajeja
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tuskin on pahemmin punttia treeninyt se äijä. Itseään täynnä oleva spede koko äijä. Jotain aikidoa ym lajeja on harrastanut koko ikänsä.
Ukolla on pituutta jotain 190 eikä muutenkaa omaa kovin hyvää fysiikkaa kehonrakennusta ajatellen.
Niin voi olla !
Mutta kyllä se on kova kaveri silti vaikka ei pahemmin olekkaan kehoaan treenannut salilla.
Jätkä on nopea kun mikäkin. Lähtee lihaskimppukin kun rukkanen sen rinnalla .)
Mikä heitä yhdistää seagali,van damme,ym. vastaavat rukkaset?
Vastaus: Bee luokan elokuvat mallia,"minä hakkaan valkokankaalla kaikki ja vähän ylikin".Nämä leffat olivat kovia juttua 13-vuotiaalle -80luvulla,mutta nykyään näitä katselevat vähäjärkiset jälkeenjääneet ikuiset teininuoret.Aikoinaan kylmän sodan aikana puri teiniviikseihin tämä minä vastaan 30 muuta,poikkeuksetta nämä 30 muuta laitettiin nippuun sankarin toimesta,niin että tämä sankari saa aina sen kuuluisan haavan silmäkulmaan.Tämäkin on harkittu juttu,koska se vetoaa hyvin näihin vähäjärkisiin ihmisiin.
Tässä käytetään vähäjärkisiä ihmisiä todella törkeästi hyväksi.
Mitä tarkoitat ? Eli eikö ole mukamas vanne damme ja steaven seagal ole kovia ?! No varmasti on.
Van dammellakin on lihasta, nopeutta ja taitoa !
Jenkkien toiminta elokuvta ovat mitä ovat! Parhaimmillaan ihan hyvää viihdettä! Vaikka Van Damme onkin hithat-ninja niin hän on ollut myös tietyllä tavalla kehonrakentaja koko ikänsä! Sillä kaverilla on nimittäin aina ollut pattia.
Enkä nyt menisi takuuseen, että Damme tai seagal kumpikaan olisivat mitään kovia jätkiä kun vertaa heitä oikeisiin koviin jätkiin! Tuskin pärjäisivät esimerkiksi Ultimatessa!
kattokaa tää video niin näätte että on kova jätkä
http://www.atomfilms.com/landing/landingIndex.jsp?id=seagal2_burger_down&mature=accept
Muutamia faktoja näistä miehistä. Paremmin perehtyneet kertokaa lisää.
Dolph Lundgren: Euroopan mestari karatessa, samoin Australian avoin mestaruus.
VanDamme: Euroopan mestari karatessa.
Steven Seagal: Pääsi nuorena miehenä n. 30 vuotta sitten opettamaan budolajeja Japaniin. Harvinainen saavutus vielä tänäkin päivänä. Hallitsee kymmeniä lajeja, joista parhaiten aikidoa. Arvostettu itsepuolustuslajien mestareiden keskuudessa. Näyttelijänä edustaa puunaamatyylisuuntaa...
Chuck Norris: 5- tai 6-kertainen maailmanmestari karatessa.
onko van damme euroopan mestareita ? eikait :) en tiennytkään ihan tuota :)
entäs Chuck Norris 5-6 kertainen mestari ? voi olla kyllä mutta en ole aikaisemmin tiennyt.
Aika kovia todellakin.
5-6 -kertainen maailmanmestari! Kova äijä!!
Ton Dammen vois kyllä tarkistaa. Muistelen että olis Euroopan mestari.
Dolph Lundgren (Rocky 4:ssa mukana. 198 cm pitkä mies ja näyttävät potkut. Es. Showdown in Little Tokyo yhdessä Brandon Leen kanssa; ruotsalainen :(
http://www.gmrmedia.com/dolph/gallery/new stuff/karate/lundgren.jpg
Balettia ja bodausta "harrastanut" VanDamme:
http://karatebushido.com/pictures/photos/vandamme1.jpg
Taitava potkujen kuningas Chuck Norris (Nuoruuden ajan rooli n. 35 vuotta sitten, jossa taisteli itse Bruce Leen kanssa areenalla):
http://www.chucknorris.com/images/products/photos/karate-6.jpg
http://img5.allocine.fr/acmedia/medias/nmedia/18/35/56/57/18407069.jpg
Bruce Lee:
Oman tyylisuunnan kungfussa (kait?) kehittänyt mestareiden mestari!
http://www.templewingchun.com/BruceLee.jpg
Steven Seagal:
http://www.aikidofaq.com/bilder/sensei/seagal1.gif
Jackie Chan, kungfu ym. budolajit:
http://www.afn.org/~afn57777/images/jc/jc198.gif
http://www.completemartialarts.com/whoswho/actionstars/images/j_chan.jpg
Bolo Young (massiivinen vielä viiskymppisinen VanDammen vastustajana): Painonostaja, kehonrakentaja ja karaten ym. lajien taitaja:
http://www.sfd.pl/1/images2002/20021205214224.JPG
http://www.completemartialarts.com/whoswho/pictures/images/bolo001.gif
Jet Li, ainakin Kiinan mestari kungfussa:
http://www.fightingmaster.com/actors/jetli/jet8.jpg
jne. jne.
http://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Seagal