kalorit?

mitenkä paljon kaloreita päivässä saisi olla?Oon 162cm ja 68kg.en kauheasti liiku.
5683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

päivä alle 1500 kcal, laihdut varmasti - about 1700 -1800 kcal pitää painosi nykyisenä.

Äänestä
  • 1200 kaloriin niin tuloksia syntyy
    lisäksi ota tavaksesi liikkua 3 x viikossa 0,5 tuntia kerrallaan. vähitellen voi lisätä liikuntaa ja tekee sitä lajia kun itsestä tuntuu hyvälle ja mistä itse pitää

    Äänestä

  • samantien kirjoitti:

    1200 kaloriin niin tuloksia syntyy
    lisäksi ota tavaksesi liikkua 3 x viikossa 0,5 tuntia kerrallaan. vähitellen voi lisätä liikuntaa ja tekee sitä lajia kun itsestä tuntuu hyvälle ja mistä itse pitää

    kiitos vastauksesta.olisko jossain jotain sivustoa missä saisi valmiina mitä missäkin on kaloreita?Vai miten ne lasketaan?

    Äänestä



Kommentoi aloitusta


santtu kirjoitti:

mitenkä paljon kaloreita päivässä saisi olla?Oon 162cm ja 68kg.en kauheasti liiku.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu