Kertokaapas te pitkät lyhyttä naista (156-165 cm) huolimattomat miehet, miksi ette huoli lyhyttä naista?
ei lyhyttä
mielenkiinnosta.
141930
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
En huoli naista, oli se sitten lyhyt tai pitkä jos sillä on ruma naama.
riippurinnat ja selluliittiä perseessä enemmän kuin merileijonalla?
Kyllä se ettei huoli johtuu ihan jostain muusta kuin varren mitasta naisella.
Pituus ei kriteeri naisessa mielestäni.
Kerrohan ensin itse, miksi lyhyet naiset haluavat itselleen pitkän miehen. Jos nainen on 155-senttinen, miksi tällainen 170-senttinen mies ei kelpaa, vaikka 10-15 sentin pituusero olisi mielestäni juurikin sopiva? Itse haluaisin kumppanikseni mieluiten noin 160-senttisen naisen, mutta kaikki naiseni ovat olleet suunnilleen saman mittaisia kuin minä (plus miinus 5 senttiä).
Kun katsoo naisten deittiprofiileja niin on enemmän sääntö kuin poikkeus että mitä lyhyempi nainen, sitä pitempää miestä hän etsii. Miksi nainen haluaa itseään jopa 40 senttiä pitemmän miehen? Minusta tuntuisi miehenä oudolta jos naiseni olisi minua 40 senttiä lyhyempi (eli 130-senttinen). Sehän olisi kuin 7-vuotias lapsi! Ehkä pitkät miehet eivät halua samasta syystä lyhyttä naista. Heille tulisi vaivautuneen pedofiilinen olo. Ja onhan sellainen käytännössäkin vähän hankalaa (suutelu jne).
Kai tuo pitkän miehen haluaminen on naisilla jotenkin sisään rakennettu. Joillakin enemmän ja jollain vähemmän. Ihan kuin useimmat miehetkin haluavat naisella olevan hedelmällinen ulkonäkö (suuret rinnat, leveä lantio) niin nainen haluaa että mies on roteva, "iso".
jälkeläisilleen pituutta. Jos sitä on itsellä tosi vähän, tarvitaan sitäkin enemmän toisen osapuolen geenipanosta. ;)
Olen kanssasi samaa mieltä - naisten into pitkiin miehiin on salatiedettä. Samoissa mitoissa olevan miehen kanssa moni asia on helpompaa.
saattaisi tulla miehelle, joka välittää kovasti muiden mielipiteistä. Muuten tuollainen asia ei kuulu muille ihmisille hevon häntää, jos molemmat tietävät olevansa täysi-ikäisiä. Mikä helkkarin tarve näillä ihmisillä on vahtia minkä pituisten kanssa kukakin menee naimisiin tai minkä näköisten?
Lyhyt nainen haluaa pitkän miehen koska he turvaavat siten tulevan poikalapsensa pituuskasvun. Minkähän pituinen pojasta tulisi jos äiti 150cm ja faija 168cm? Sitä minäkin.
Enpä ole koskaan ajatellut muiden ajattelevan poikaystäväni olevan pedofiili vaikka hän on mua 30 senttiä pidempi ja näytän 16-kesäiseltä teinitytöltä. Kiitos kuitenkin välittämisestänne, pitäähän naisia/tyttöjä aina vahtia.
Totta onhan siitä pituudestä hyötyä ihan ylenpalttisestis jos apina haluaa puusta omenan. Tämä homo sapiens osaakin rakentaa tikkaat :)
Oletko tutustunut geenien periytyvyyteen? Kannattaisi naisenlogiigalla tutkia koko sukupuu ihan varmuuden vuoksi että mitä se lapsi tulee perimää ja kuinka monen sukupolven takaa.
Ovatko lyhyet naiset tyhmempiä, sitä pohdin.
Seukkasin tossa taannoin aika pätkän mimmin kanssa eikä se tuntunut oikein kivalle kun toinen oli mua tohon kainaloon asti. Oli vähän tyhmä olo kun aina sai kyykistellä kuin lapsen kanssa, että pääsi naamatasolle jutteleen. Tunsin itteni isoksi ja kömpelöksi. Sängyssä ei ollu ongelmia, ihme kyllä... ; }
Ei meitä silti erottanu pituusero vaan ihan muut jutut, mutta analysoinpa nyt tostakin vinkkelistä kun kerran kysyit.
Varmaan on ihmisiä, joita ei haittaa pätkääkään partnerin lyhyys, mutta mulle se oli kieltämättä aika hämmentävä kokemus.
Ei siihen pelkkä pituus vaikuta, ettäkö joku kiinostuisi. Kasvot, luonne...
Pituus/lyhyys on hemmetin hyvä tekosyy lopettaa homma.
Minun kaksi suurinta (ja kieroutuneita, mutta se on jo eri tarina) rakkauttani olivat toistensa vastakohtia (toinen lyhyt, pulskahko, musikaalinen, punaviini-tupakka -boheemi; toinen pitkä, kehonrakentaja, metroseksuaali, Äijä, terveysintoilija) ja kävipä kerran niinkin, että tapasin sen Herra Täydellisen (pitkä, normaalivartaloinen, tumma, sosiaalinen, toimittaja) eikä vain napannutkaan.
Jos joku raakkaa minut jollakin treffi-ilmolla ulos siksi, etten täytä pituuskriteerejä, niin tiedämpä etten moista tynnyrissäkasvanutta puusilmää haluakaan :)
Olen 180 mies.160 nainen tanssiin on vähän alakantiin.Tansi onkin ainut rajoitin.Muuten olen ehdottomasti sitämieltä että pieni on kaunista!