Valga Cruising 2006 eli kansainvälinen amerikan autojen kokoontumisajo ja rock'n'roll festivaali ajalla 27.07-30.07.2006.
Tapahtumapaikkana Dixieland, Valga, Etelä-Viro
Bändit:
The Roadracers (FIN)
Cast Iron Arms (FIN)
Boogie Company (EST)
The Trailblazers (FIN)
Johnny Beam Rockin' Trio (SWE)
The Rattlesnakes (RUS)
The Nitemares (ESP)
The Moon River Trio (ESP)
Buck Jones & C.I.A. (FIN)
Lone Star Dreamers (FIN)
Wild Black Jets (GER)
muut esiintyjät (mm. kantritanssia)
Luvassa hauskanpitoa, ikimuistoisia tilanteita ja rautaista musiikkia! Lauantaina 29.07. Cruising-paraati valtakunnan rajan yli Latviaan ja takaisin, autonäyttely, Peoples Choice yms.
Oma leirintäalue, baarit ja ruokailut tapahtumapaikalla!
Kaikki kynnelle kykenevät, bootsit jalkaan ja TERVETULOA Dixielandiin, Valgaan!
Lisäinfoa löytyy osoitteesta: www.valgacruising.ee
Valga Cruising 2006, 27.-30.07.2006 Valga, Eesti
2
716
Vastaukset
- ValgaJari
Bussikuljetus tarjolla tapahtumaan välillä Tampere - Helsinki - Valga, Etelä-Viro hintaan 90 eur meno/paluu.
Suomalainen bussi suomalaisella ammattikuljettajalla, sama bussi koko matkan ajan!
Hintaan sisältyy bussikuljetus ennen mainitulta väliltä torstaina 27.07 aamulla Valgaan ja takaisin sunnuntaina 30.07. illansuussa sekä laivaliput meno/paluu (Eckerö Line: M/S Norlandia) ja osallistuminen cruising-paraatiin, jonka yhteydessä käynti Latviassa.
Passi mukaan!
Vielä ehtii mukaan, lisätiedot ja matkavaraukset sähköpostitse: [email protected].
Tapahtumassa esiintyvät mm. Valga Country Dancers, paikalliset kantritassiharrastajat sekä kantritanssiryhmä Latviasta.
www.valgacruising.ee- ValgaJari
Vielä on tilaa bussissa muutamalle bootsiparille.
Varaa todella edullinen matkasi osoitteesta [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1837204Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1223248Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1111924"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?491825Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p601817- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am771753Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.41665Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m161551- 691363