Automaatti öljy yli maksimin

nostin öljytikkua aut.laatikosta ja huomasin että on reilusti yli maksimin.

kuumana pitäis olla hot alueella ja kylmänä cold.

odotin 3h ja mittasin ja sama tulos!


coldin alarajan ja hotin ylärajan väli on n 3cm. niin mittatikku näyttää kokoajan n. 4cm yli hotin ylärajan vaikka auto on seissyt 3h.
2334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tasaisella, kaikki pykälät käytetty läpi ja jätetty N-asentoon tyhjäkäynnille kun tikkua katsoit?

Äänestä
  • Jos auto ei käy, öljy valuu turbiinista pois ja on luonnollisesti yli tikun maksimin. Auton pitää siis olla käynnissä kun vaihteistoöljyjä tarkastetaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


make kirjoitti:

nostin öljytikkua aut.laatikosta ja huomasin että on reilusti yli maksimin.

kuumana pitäis olla hot alueella ja kylmänä cold.

odotin 3h ja mittasin ja sama tulos!


coldin alarajan ja hotin ylärajan väli on n 3cm. niin mittatikku näyttää kokoajan n. 4cm yli hotin ylärajan vaikka auto on seissyt 3h.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu