Onko se edes tuon niminen? mut asiaan. Olisin kysellyt, et tiedättekö mitään hyvää ja kohtuuhintaista sävytevoidetta? Kävin sokokselta kyselemässä ja minulle esiteltiin sellaista 30euron hintaista voidetta, joka opiskelija budjetilla on turhan kallista. Ja en kehtaisi ostaa kallista heti kerralla, kun en tiedä miten siitä pidemmän päälle sitten tykkään, kun olen kuulunut aina meikkivoide-koulukuntaan... Eli olisi tarkoitus aloittaa halvemmasta ja sitten ostella noita kalliimpia pikkuhiljaa!:) Eli onko mitään suht hyvää sävytevoidetta joka ei ole hinnalla pilattu?
Sävytevoide
hmm
6679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vaan kokeile mieluummin useampia sieltä halvemmasta päästä. Olen kokeillut melkein kaiken "merkkitavaran", tällä hetkellä on käytössä Cliniquen ja Lancomen sävyttävät kosteusvoiteet, molemmat TAAS pettymyksiä: paksu tahna ei levity eikä kosteuta. Sekoitan nyt niitä kosteusvoiteeseen ja katson sitten myöhemmin, mitä kosmetiikkamyyjät seuraavaksi ylistävät. :(
www.cosmari.fi liike helsingissä. 10-14 euroa merkistä riippuen. En muista mitä siellä nyt on tarjolla. Itselläni Lancaster, 14 eur
on nyt tarjouksessa tuotteita. Tässä on ainakin värillinen päivävoide.
http://www.yves-rocher.fi/shop_app/app_FI/jms.jsp?_JMS_FLOW_ID_=4&_JMS_FLOW_NAME_=Main_JFLNUM_2&nav=product&familyNodeId=1&lineNodeId=&articleNo=09233
näyttää olevan tosi edullinen sävyttävä voide. Sopii hyvin opiskelijan budjettiin ja ovat laadukkaita tuotteita:)
http://www.dermoshop.com/catalog.asp?path=1&pid=11977&page=1&group=face&purpose=makeup
Dove summer clowissa on pieni määrä itseruskettavia aineita, sekä se kosteuttaa ihoa hyvin, kokeilin eka kerta sen tyypistä voidetta ja tulos on hämmästyttävän luonnollinen=)
Osta vähän edullisempi, tumma meikkivoide (tummia saa tosi halvalla, kun niille ei kysyntää paljon ole) ja sekoita pieni määrä sitä kämmenellä tavan kosteusvoiteeseen! Tulee kevyt sävy, ja edullinen!
Itse käytin aiemmin jotain halpis-tummaa ja Lumenen Hydra Dropsia ja oikein nätti sävy tuli. Kun tuo tumma loppui, ostin täks kesäks Lumenen meikkivoidetta ja tuohon samaan kosteusvoiteeseen sitä miksaan (oma väri on jo lähtenyt ruskettumaan eli ei tummennusta kovin tarvikaan). Täs kokeilus on sekin hyvä pointti, että kun on samaa sarjaa niin ainakaan ei reagoi kummallisesti iholla :D
Vink, vielä: Lumenea saa monin paikoin ota 2 maksa 1 (ainakin parissa Seppälässä ollut viime aikoina) kun se purkkiuudistus on yhä käynnissä ;)