nahkahousut

olen nuori nainen ja tykkään kyllä joskus esim iltamenoihin pukeutua hyvin yms mutta kumma juttu kun jokin aika sitten ostin itselleni nahkahousut niin nyt sitten mieheni vaatii että melkein aina olisi pukeuduttava niihin...itse en tykkää niitä käyttää esim.töissä..
mutta tosin minä pukeudun niinkuin itse haluan tilanteen mukaan..
kait ne miehet tykkää sit katsella naisia kauniissa seksyissä vaatteissa,kun tuollaista on..onko mulla samanlaisia miehiä jotka yrittävät puuttua teidän pukeutumiseen?
3730
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei puutu pukeutumiseen, mutta noi nahkahousut on kieltämättä ollut jokin aikaa sitten puheenaiheena. Eli minä en niitä välttämättä ostaisi, käyttäisi, en tiedä - mutta minulla on mielikuva hiostavista ahistavista housuista. (Kokeilemalla saisi muutakin kuin mielikuvia)
Mieheni toivoisi, että minulla olisi ne, jotta saisi katsella - seksikästä.
Asia nyt päättyi siihen, että en osta - sillä minähän niihin pukeudun, minä niissä housuissa istun.

Äänestä

Joo, pidä vain,vaikka joka päivä,itsel-
länikin on, ja yleensä lähes kaikki
miehet tykkää naisilla nahkahousuista!
Ja erityisesti, jos ne vielä sopii
kropallesi. Kaikille nekään ei sovi,että
ole vain kiitollinen katseista ! Ja sitä
paitsi onhan ne huolettomat päälläkin.
Itse haluaisin nyt nahkaisen jakkupuvun,
kun nahka nyt on muotia, ja vielä hyvän-
näköistäkin, niin miksi et pitäisi!!?
Onhan se mukavampi saada ihailtavaa
katsetta,kuin välinpitämätöntä;vai??

Äänestä

Minulla on nahkahousut, mutta harvemmin niitä tulee pidettyä kun ei ole mitään happeningia... Ja ei niissä kalliissa housuissa kyllä hampurilaiselle mennä, eikä niissä sitäpaitsi pysty istumaan. (Tehdäänköhän niitä vuorettominakin?)

Ongelmana kumminkin on se, että jos minä haluan laittaa kauppareissulle nahkatakin (ei mikään järin hieno edes) ja mies on laittamassa jotain vähän römpämpää kudetta, alkaa hirveä parku ja huuto ettei hän lähde kanssani mihinkään jos minulla on päälläni hienompaa kuin hänellä. Tuollaiset ämmä-kohtaukset miehellä ovat sitten rasittavia, grr!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aa kirjoitti:

olen nuori nainen ja tykkään kyllä joskus esim iltamenoihin pukeutua hyvin yms mutta kumma juttu kun jokin aika sitten ostin itselleni nahkahousut niin nyt sitten mieheni vaatii että melkein aina olisi pukeuduttava niihin...itse en tykkää niitä käyttää esim.töissä..
mutta tosin minä pukeudun niinkuin itse haluan tilanteen mukaan..
kait ne miehet tykkää sit katsella naisia kauniissa seksyissä vaatteissa,kun tuollaista on..onko mulla samanlaisia miehiä jotka yrittävät puuttua teidän pukeutumiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu