Paljon on tässäkin ketjussa ollut juttua ekoista treffeistä. Mutta, entäpä jos ekat treffit ovat menneet hyvin, koska mitään ennakko-odotuksia ei ole ollut, eikä myöskään vaatimuksia. Rennot treffit päättyivät molemminpuoliseen kiinnostukseen ja lupaukseen toisesta tapaamisesta. Nämä tulevat treffit jännittävät kuitenkin huimasti enemmän kuin ensimmäiset, koska nyt alla on syttynyt kiinnostuneisuus vastapuoleen, ja epäonnistuminen ei saisi tulla kyseeseen. Kokemuksia, arvon kokeneemmat palstalaiset vastaavasta tilanteesta?
Entäpä II treffit&
sintti++
21533
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
enemmän on kiinnostunut (varmaankin jos seuraavat treffit sovitaan) ja sitä enemmän asialla on merkitystä. Jännittää, mikään ei saisi mennä pieleen, ja toisaalta vähitellen alkaa oppimaan toista ja ihastumisen tunne ja luottamus toiseen vain vahvistuu.
Tietysti mietityttää, että miten pitäisi olla, mitä pitäisi sanoa ja mitä ei, mitä ehdottaa ja kysyä tai ei, mitä pitäisi tehdä tai mitä ei, mutta lopultakaan sillä ei kai ole niin paljon merkitystä. Tärkeintä on että se toinen ihminen on siinä kanssasi. Ainakin minulle se riittää ja tekee onnelliseksi.
...ykköstreffejä ja samaisen kanssa kakkostreffejä!
Ekakerralla näimme muutamantunnin ajan,syötiin ja rupateltiin niitänäitä...
yhteyttä pidettiin ja pitkään suunniteltiin toisiatreffejämme ;)
Niimpä päädyimme kakkostreffeillä samaan hotelliin mut erisänkyihin ;) siitä kaikki lähti,nyt oltu yhessä useampi vuosi!