pikaista tietoa accordista

olen ostamassa 1999 mallin honda accord 2.0i es kannattaako ostaa onko siinä vikoja. ja ruostuuko.
5665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vastuksia: ei, on ja kyllä, mutta jos halvalla saat niin mikäpä siinä.

Äänestä
  • no eihän ne mitään halpoja ole. nyt pisti miettiin että kannattaako ostaa. tekeeköhän se luistonesto laatikosta heikon.

    Äänestä

mietin samaa joku aika sitten, laitoin tojon, accordissa tuli vastaan että paljon ollut vaihdelaatikko vikoja = joku sokka löysää ja sitten romisee, oli valokuviakin ao tilanteesta, ja löytyi useampia joilla em tapahtunut,

Äänestä

Auton osto ei kannata koskaan.
Kaikissa autoissa on vikoja.
Kaikki raudasta tehty ruostuu.

Äänestä

Manuaalivaihteisen ja ilmastoimattoman auton arvo tippuu kuin lehmän häntä. Katso että ainakin ilmastointi löytyy, automaattina nuo Accordit lienevät harvinaisia.

Tuon korinen Accordi on luotettava peli, eikä ruostukaan enää yhtä pahasti kuin edellisten sukupolvien mallit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peeteeveepee kirjoitti:

olen ostamassa 1999 mallin honda accord 2.0i es kannattaako ostaa onko siinä vikoja. ja ruostuuko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu