Stam1nan uutukainen

Avataanpa keskustelu tästä mahtavasta levystä. Kolme päivää on lätty stereoissa pyörinyt ja paranee vain joka kuuntelulla. Pari kuuntelukertaa meni ihmetellessä kuten ekallakin levyllä, mutta sitten homma alkoi toimia todella kovaa.

Mitäs muut on mieltä?
81154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuo ei ole metallia, koska siinä lauletaan suomeksi. Mene kyselemään suomipop-foorumiin!

Äänestä
  • mikäs sitä metallia sitten on?

    Äänestä

  • Mikäs toppahousu se sieltä kirjoittaa??

    Otsikossakin mainitaan KOTIMAINEN METALLI

    Äänestä

ainakin parin kuuntelu kerran jälkeen on vielä semmonen "mitä häh?"- tunne, ei oikein koukut tahd löytyä... mutta niin se on ollu aiemminkin ja silloinkin mitä oudommalle kappale kuulosti alussa niin sitä paremmin se nyt iskee :)
pari kuuntelua vielä ja saa sen 9/10 pistettä

Äänestä
  • Räimii niin että pää irtoo!! Toimiva lätty muuta ei voi sanoa, mitä enemmän kuuntelee sen parempi se on!Muhkeeta!!Ovi on upee ylläri.Loistavaa suomalaista musiikkia! =) Kansa kiittää ja kumartaa.

    Äänestä

Minulle se ensimmäinen levy kilahti heti täysillä. Olin jo melkein pettynyt kun kuulin uutta levyä ensimmäistä kertaa, mutta nyt kun olen muutaman päivän totutellut, niin kummasti alkaa laulelemaan mukana.

Veikkaan että tätä tulee kuunneltua pitkään, aiemminkin olen ihastunut tällaiseen hitaasti aukeavaan musiikkiin pysyvästi.

Äänestä

Mitä enemmän kuuntelee sen paremmalta kuullostaa.

Äänestä

Ostin 3 lippua ja yksi olisi nyt ylimääräinen kun kaveri sairastui...Lipun hinta on 8 egee.

Jos jotain kiinnostaa, niin yhteyttä saa ottaa: [email protected]

Levystä: Sama juttu, pari ekaa kuuntelukertaa olin vähän WTF, mutta nyt paranee kokoajan =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Osculum kirjoitti:

Avataanpa keskustelu tästä mahtavasta levystä. Kolme päivää on lätty stereoissa pyörinyt ja paranee vain joka kuuntelulla. Pari kuuntelukertaa meni ihmetellessä kuten ekallakin levyllä, mutta sitten homma alkoi toimia todella kovaa.

Mitäs muut on mieltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu