Siis tarkemmin: miksi naiset ei vastaa koskaan miesten deitti-ilmoituksiin? Vaikka olisi kuinka fiksu ilmoitus eikä puhu mitään ulkonäkövaatimuksista (luonnevaatimuksia kyllä on), eikä toisaalta kehu itseään maasta taivaaseen, vaan puhuu omista ajatuksistaan niin ei tule yhtäkään vastausta. Miksi ei? Pitäiskös sittenkin laittaa pitkä liuta vaateita ja kehua itseään maasta taivaaseen että sais jokusen vastauksen? Mä tosin joutuisin sitten satuilemaan ja valehtelemaan jotta antaisin itsestäni kuvan että olen alfaunelmauros johon ehdottomasti kannattais tutustua. Mutta kun mä vihaan epärehellisyyttä!
Miten me tavalliset fiksut miehet voidaan herättää teidän mielenkiinto niin että te vastaisitte joskus meidänkin ilmoituksiin? BTW, tökkivää ja pinnallista Suomi24:n treffipalvelua en käytä vaan erästä toista. Kuvaa en ilmoituksiin koskaan laita, saa sen kuvan sitten meilissä. Jos ei riitä naiselle se niin sitten se kertoo jo naisesta aaaaika paljon elikkä hän on pinnallinen jos ei vaivaudu vastaamaan ilmoitukseen ilman kuvaa.
Miten me tavalliset fiksut miehet voidaan herättää teidän mielenkiinto niin että te vastaisitte joskus meidänkin ilmoituksiin? BTW, tökkivää ja pinnallista Suomi24:n treffipalvelua en käytä vaan erästä toista. Kuvaa en ilmoituksiin koskaan laita, saa sen kuvan sitten meilissä. Jos ei riitä naiselle se niin sitten se kertoo jo naisesta aaaaika paljon elikkä hän on pinnallinen jos ei vaivaudu vastaamaan ilmoitukseen ilman kuvaa.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei muuten pidä paikkaansa ainakaan kaikkien naisten kohdalla. Itse olen laittanut viestiä/vastannut myös kuvattomiin profiileihin ja vielä mielummmin sellaisiin missä mies ei kehua repostele itseään, mutta eipäs tule vastausta teiltä niin sanotuilta tavallisilta fiksuilta miehiltä, sitten niin minkäänlaista.
Käytätkö tuota suomi24:ää? Jos niin ei ihme ettet saa vastauksia: pinnallista porukkaa ja seksinvonkaajia. Suuntaapa vaikka cityyn tai soneran sinkkuihin, siellä on älyllisempää elämää.
Tai onko vastauksesi liian lyhkäisiä joissa ei sanota paljoa mitään? Ei me miehetkään nimittäin innostuta sellaisista "hei mitä sulle kuuluu? tässä olisi tällainen 30 v nainen vailla kivaa kaveria, jos kiinnostaa niin kirjoita"...eihän tollaisesta muutaman sanan viestistä saa edes mitään irti! Pitäähän naisenkin kertoa jotain itsestäänkin jotta kiinnostus miehen puoleltakin heräisi!
suomi24 ihmisten pinnallisuutta...En ole pinnallinen, eikä kultanikaan. Kirjoiteltiin ja tavattiin...muutaman viikon päästä yhdistämme perheemme ja elämämme :) Ei olla ravintoloissa eikä muissakaan pintapaikoissa hillujia, viihdymme kotona,lastemme ja toistemme seurassa, lenkillä luonnon helmassa...siis aivan tavallisia ja silti erikoisia, toisillemme :)
Myönnän että olen käyttänyt suomi24 palvelua. Vastaukset eivät ole olleet liian lyhkäisiä. Ottaessani itse ensimmäisen kerran yhteyttä pyrin kertomaan itsestäni mielenkiintoisesti jopa vähän huumorilla höystäen ja aina olen lukenut profiilit tarkkaan, jotta sieltä voin ottaa jonkun aiheen mistä mieskin on kiinostunut, niin että liian tylsästä tai lyhkäisestä vastauksesta/yhteydenototsta minua ei voi syyttää.
Älä laita yhden palvelun varaan, ei kaikki halua roikkua täällä vaan suuntaa esimerkiksi Sinkkuihin tai Cityyn ja laittaa sinne ilmoituksen. Mullakin on Cityssä ilmoitus mutta ei vaan kukaan vastaa. Ilmoitus on ihan asiallinenkin vielä ja ilman suuria vaatimuksia.
Niin, mistähän sen miestarjonnan löytäisi? Siis sen, jolle kuppikoko ja kilomäärä ei ole tärkeimmät kriteerit vaan se mitä pään sisällä on ja miten tulee juttuun jne. Itse tosiaankin vastailisin mieluummin miesten ilmoituksiin kuin laittaisin omani tyrkylle. Eipä vain näytä osuvan kohdalle sitä oikeaa tarjontaa...
kokeile noista kahdesta. Porukka vaan tuntuu viihtyvän paremmin täällä kuin esmes Cityssä.
http://www.city.fi/deitti
http://sinkut.soneraplaza.fi/sinkut
V-mäinen juttu että ihan kiva palsta Treffimesta on muuttunut toisenlaiseks joka vaatii rekisteröinnin ja on pakko laittaa kännynumerokin kun muuten ei voi vastata kun meiliä ei kai voi käyttää. Ja sen osoitekin on muuttunut vaikka tuskin sitä enää kukaan haluaa käyttää ton hölmön muutoksen jälkeen.
Yritän vielä uskaltautua kokeilemaan noita. =)
Kiitos.
Huvittavaa. Laitoin normaalin ilmoituksen jossa rehellisesti kerroin itsestäni ja mitään kummempia vaatimuksia minulla ei naisen suhteen ollut. Ei vastauksia.
Sitten kun laitoin oikein ällöttävan ilmoituksen ihan pilailumielessä tyyliin "mä olen oikeesti parempi valinta kuin muut täällä" ja muuta vastaavaa niin johan tuli vastauksia.
Ovatko naiset todella noin pinnallisia ja naiiveja?
on niin pinnallista täällä netissä. Ihmiset kiinnostuvat toisesta pelkästään ulkoisten avujen perusteella tai kuvattomassa profiilissa on jotain muuta kiinnostavaa, tulot, koulutus, ym, ym. Ihminen itse ei kiinnosta vain kaikki näkyvä juttu on tuo mikä säväyttää. Live tilanteissa kiinnostus kyllä kohdistuu myöskin ulkoisiin apuihin mut hieman vaatimattomallakin ulkokuorella voi päästä pitemmälle jos käytös ja muut avut ovat kohdallaan. Noita jälkimmäisiä kun et täällä netissä pääse esittämään kun toiset eivät halua tutustua kun kuva ei viehätä, tulot ovat alhaiset, koulutus huono, vikojen luettelo on loputton. Uskoisin et suurin osa netissä kaivelee juuri noita pelkkiä vikoja eivätkä ajattele niitä mahdollisia hyviä puolia. Vikoja ei pidä hakemalla hakea koska kaikissa meissä on jotain vikaa, kukaan ei ole täydellinen ?
niin... ..tiiän, että se on tuskastuttavaa, kun omiin ilmoituksiin tai sitten toisille lähetettyihin viesteihin ei vastata. Mulle vastataan, koska kirjoitan persoonallisesti, vaikka en olekaan mikään missi, tai muuten keskivertoa jumalaisempi.
Tämä on tietysti vain ja ainoastaan minun mielipiteeni: vastaan, jos siinä on jotain persoonallista!! Ei tarvi olla todellakaan se alfauros, yleensä ne pelottavat jo kauas, ja sanovatkohan nekin vain, koska ovat narsisteja!!
Ennemminkin se on se tyyli, jolla kirjoittaa!! Kirjoita vähän hassuja, vähän outoja, naura itsellesi, osoita itsetuntosi jne. Älä kirjoita esim. omaan ilmoitukseesi valmiiden otsikoiden alle tylsästi: pidän huolta itsestäni, ja vartalostani liikkumalla säännöllisesti jne. jne.!! Se on vain niin kovin tylsää!!! Erotu joukosta!! Ja osoita suhtautuvasti huumorilla myös ehkä vähän heikompiinkin piirteisiin!! Ei me mitään alfauroksia etsitä, vaan niitä jotka erottuvat iloisesti joukosta!! Mörköilyä ei saa näyttää!! Siitä ei kukaan pidä!! Ole oma itsesi, ja tuo se positiivisesti esille! Ja laita vielä erottuva, pöhlö kuva (jos haluat kuvan). Naiset haluavat yleensä kuvan ihan vain sekin vuoksi, että se kertoo myös asenteestasi. Ja ota huomioon tausta!
Kokeile edes neuvoja!!! (Mutta, kuten sanoin nämä on vain minun vinkkejäni, mutta ne toimii ainakin kohdallani.)
Laitoin tällaisen ilmoituksen
http://www.city.fi/deitti/view.php?id=313331&ph=
Ei tule vastauksia. Kuvaa ei ole koska sen voi nainen pyytää sähköpostilla. En ala naamaa näyttelemään pitkin nettiä ja kohta se kuva on jonkun tihulaisen koneella joka varmasti tekee sillä mitä tahtoo.
No se nyt vain on fakta, että naiset katsovat ne kuvalliset ilmoitukset. Ne laittavat jo haussa kriteeriksi: kuvalliset, vaikkei olisikaan mitään pintaliitäjiä. Se nyt vain on niin!!! Olisi vähän suurempi todennäköisyys onnistua, kun sulla oisi ees joku kuva. Lätkäise siihen city:n ilmoitukseen vaikkapa joku sellainen kuva, josta sua tuskin tunnistaa, tai ihan sama, vaikka laittaisit sillipurkin kuvan. Ei niitä cityssä ennenkään kovin tarkasti ole seulottu! Mutta silloin osut edes hakutuloksiin!
Ja se olennainen: kirjoitat rehellisesti, kirjoitat asioita, jotka toisen on hyvä tietää heti alkuvaiheessa, MUTTA nimim. kertoo surusta, ei se houkuta avaamaan linkkiä...
..Kolmas case: yritä muokata sitä hieman iloisemmaksi! Vaikket olisikaan trendikkäin tai terassihaluisin, älä anna kuvaa, että mollaat sellaisia, jotka haluavat pukeutua suht trendikkäästi, tai käyvät terasseilla. Osoita huumorintajusi tai uskosi positivismiin, peipe! :) Hymyllä valloitetaan, vaikka miten potkitaankin välillä päähän! Aika montaa meistä potkitaan, vaikka ei ehkä samoin tavoin. Ei se ilmoituksesi lukija sua potki, ne ovat menneitä!! Hymyile tulevalle!
Aina ei hymyilytä, mutta ei sen alakulon kannata antaa viedäkään, koska se tulee raskaaksi! Positiivisuus keventää taakkaa!
Tiedän, että tämä viesti saattaa ärsyttää, mutta tämä onkin vain yhen naisen mielipide! Ja naura mun viestille, jos ahdistaa! Se on parempi tapa suhtautua:) Mutta kokeillahan voi, aina! Jos ei edelleenkään tule vastauksia, naura niillekin idiooteille, jotka ei ymmärrä sinun ainutlaatuisuuttasi!!
Olen mies, mutta voin silti antaa joitain vinkkejä, koska itsekin aktiivisesti haen seuraa nettipalstoilta. Ilmoituksesi on vähän liian vakavahenkinen, kuten myös nimimerkkisi. Hiukan huumoria mukaan ja lyhyempi ilmoitus. Itsekin hyppään aina liian pitkien naistan ilmoitustan yli. Lyhyt, ytimekäs ilmoitus, jossa on hiukan huumoria ja kuva toimii kaikkein parhaiten ja tämä on käytännössä koettu tosiasia.
Cityssä on sellainen systeemi ettei kuvallisia ilmoituksia pääse katsomaan ellei maksa. Se on toinen syy miks en laita kuvaani sinne. Jos haluan saavuttaa useamman lukijan niin mielummin laitan niin että useammat pystyy lukemaan sen.
Cityssä voit käyntikorteissa laittaa kuvia ilmaiseksi. Ylipäätään käyntikortit, jotka toimii hieman vastaavasti kuin suomi24:n profiilit, on mielestäni huomattavasti mukavampi tapa kommunikoida toisten kanssa. Lisäksi käyntikortteja taidetaan lukea nykyään enemmän kuin deitti.net-ilmoituksia. Ja muista päivitellä käyntikorttia silloin tällöin, niin se pääsee taas "listan" kärkeen, ja luetaan sieltä helpommin. Ei välttämättä aina tuota vaastauksia, mutta ehkä toisella tai kolmannella kertaa. Ja muista iloinen pilke... Lycka till! :)
kiitos, juurin näin:) Juuri tätä olen yrittänyt hokea... Mies uskoo parhaiten miesten suusta kuultua.
Mun mielestäni, anteeks nyt vaan, se että joku vaatii profiiliin kuvaa tai että itse laittaa kertoo siitä että on hyvin ulkonäkökeskeinen eli pinnallinen. Kuvan voi kyllä saada meilissäkin.
Sitäpaitsi siinä profiilin kuvassa on yksi huono juttu, sen olisi paras olla ihan oma oikea kuva koska muuten se on huijausta. Toisaalta on olemassa riski että joku kiusantekijä nappaa jonkun kuvan ja tekee sillä kiusaa, laittelee nettiin sivuja tai viestejä tyyliin "kattokaa mikä xxxxxx" jne. Noista on ollut uutisissa juttua jos vaan viitsisitte seurata ja on määrätty jopa korvauksia kiusantekijän maksettavaksi. Ko. menee herjaamisen puolelle.
Siksi ei kuvaa profiiliin.
en voi muuta sanoa, kuin että "no jo on...", jos se tekee ihmisen pinnalliseksi. Sulla on oikeus mielipiteeseen, kuten minullakin, mutta minusta pinnallisuutta on sitten, kun laittaa itsestään 10 vähäpukeista kuvaa, ei se oman naaman lätkäiseminen. Ja se nyt vain voisi tuottaa niitä hakutuloksia naisille vähän enemmän... Mutta antaa olla, yritin auttaa. Lycka till!