No nyt mä

sen et miksi naiset valittaa ettei deittipalstoilla ole muita kuin varattuja ja seksinvonkaajia eikä muka ollenkaan asiallisia miesten ilmoituksia.

Eihän noi naiset osaa lukee niitä asiallisia. Niiltä menee ohi. Tai sitten ne on vaan sokeita!

Asiallisia ilmoituksia on mutta miten hitossa naiset onnistuu jokaisen asiallisen skippaamaan väliin? Kannattais käydä järjestyksessä jokainen läpi, uusimmasta vanhimpaan. Kyllä parin sekunnin vilkasulla huomaa onko toinen oikealla asialla vai ei. Siis jos osaa lukea eikä ole sokea. Heh, tostahan tuli riimi

Jos osaa lukea
eikä ole sokea!
2472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tiedä, mutta pidän omaa ilmoitusteni asiallisena, rehellisenä ja jokseenki jopa humoristisena. Terveet elämäntavat omaan ja arvot ovat kohdalla (mitä ne arvot sitten ovatkin kullekin). Kuvakin ilmoituksessa on, enkä mielestäni ole ruma, vaan ehkä jonku mielestä jopa komea (mene ja tiedä). Vaan tuolla netissähän se ilmoitus on ollut jo pari kuukautta. Kuka sitä oikein käy katsomassa?

No, tasan se henkilö jolle olen itse viestin lähettänyt tai ehkä joku sellainenkin on eksynyt ilmoitussivulleni, jonka ilmoitusta ehdin itse katsella hetkeä aikaisemmin. Kukaan muu ei tunnu sivulle löytävän, mikäli vierailijalistaan on luottamista.

Käyttäkää hyvät ihmiset niitä haku toimintoja ja katsokaa nyt edes joitain ilmoituksia, ettei tarvi valittaa, ettei löydy kuin vain sellaisia ja sellaisia. Tosin voihan se ollakin, että käytätte hakuja, hyvät miehet/naiset vain saattavat jäädä hakutulostenne ulkopuolelle, kun teette rajauksen pituuden, painon, koulutuksen, ansiotulojen, silmien ja hiusten värin mukaan. Höllätkää nyt edes joissain hakukriteereissä. Kaikkiin kysymyksiin kun välttämättä profiileissa ei ole vastattu tai sitten on vastattu VÄÄRIN :)

Eipä muuta, jatkakaa :)

Äänestä
  • Eihän täällä Suomi24:ssä edes mikään toimi ja jos toimiikin niin ei täällä kukaan viitsi vastailla!

    Citystä sentään on joku joskus vastannutkin. Tosin mä ihmettelen että miks ihmiset on niin fakkiutuneita ja käyttää vaan Suomi24:ää ja jotain luottokortti-match.comia!

    Etsikää, lukekaa ja laittakaa ilmoja useampaan palveluun, ei elämä löydy Suomi24:stä se löytyy muista palveluista!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sen hokasin... kirjoitti:

sen et miksi naiset valittaa ettei deittipalstoilla ole muita kuin varattuja ja seksinvonkaajia eikä muka ollenkaan asiallisia miesten ilmoituksia.

Eihän noi naiset osaa lukee niitä asiallisia. Niiltä menee ohi. Tai sitten ne on vaan sokeita!

Asiallisia ilmoituksia on mutta miten hitossa naiset onnistuu jokaisen asiallisen skippaamaan väliin? Kannattais käydä järjestyksessä jokainen läpi, uusimmasta vanhimpaan. Kyllä parin sekunnin vilkasulla huomaa onko toinen oikealla asialla vai ei. Siis jos osaa lukea eikä ole sokea. Heh, tostahan tuli riimi

Jos osaa lukea
eikä ole sokea!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu