Olen mahd.kuolemansairas ja minua ei

jätetä rauhaan :(

Olen mahdollisesti jopa hengenvaarassa sairaudessani. Olen siis lapsuudessa kokenut väärinkäyttöä ja olen sikäli elänyt elämäni vammautuneena, nyt se vamma näyttää kääntyvän ihan umpisolmun kaltaiseksi vastaseinäksi ja povaan, että hidas loppu voi olla alussa.

Koska siis olen elänyt yli 20v "kuitenkin baanalla" -opiskellen, töissä, harrastuksienkin parissa- ja nyt olen sairas,tätä ei uskota.Jotkut ihmiset ovat saaneet päähänsä, että keksin tämän saadakseni huomiota. Ja että yritän saada lisätenhoa "seksikkäällä kuolemanvirrellä".

En haluaisi, että tätä vaikeaa prosessiani "sorkittaisiin".Haluan vetäytyä rauhassa hiljaiseen oloon.Voin lepäillä kuunnellen sadetta; syödä ja juoda jääkaapin antimia.Haluan lukea tarinapohjaisia kirjoja, fantasyfictionin kautta surra menetettyjä mahdollisuuksia.
Mutta ei.En saa, koska minulla on kyljessä kiinni joitakin pahansuopia henkilöitä, jotka vihaavat minua niin paljon. Heitä jopa inhottaa se, miten paljon liikun (tosin kuuluvilla terveyskorkokengillä kopisten lattialla)omassa kodissani 24 tunnin sisällä!!
Pitäisikö hankkia lääkärilausuntoja tms. että nyt on kyseessä se navetan lehmä, jota ei saa taluttaa ulos, vaan täytyy vain varata viimeiset pahnat ja vesisanko?! Hourailen tod. paljon joten puheestani ei saa paljon tolkkua ja nämä inhottavat pentumaiset tyypit OVAT KIINNI MINUSSA KOKO AJAN.

5

2186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pää pystyssä...

      Puhukoot mitä puhuu, aina sinne joku jää urputtamaan joka tapauksessa. Rapatessa roiskuu.

    • mr.bondi

      ...jotenkin kosketti toi sun tarina, Mä olen itsekkin vähän smanlaisessa tilanteessa, että helposti vahingoitan itseäni, mutta yritän pysyä pois siitä, yritä sinäkin. en usko että oma loppunikaan on valoisa, ollenb sanonut että kuolen 10 v. sisällä, (olen 25v.), yrittää kumminkin aina pitää...

    • oletko ajatellut ,että kävisit terveyskeskuslääkärin juttusilla tai sairaanhoitajantai psygolokin joka myös on terv.kesk.uskoisin sinnun tarvitsevan nuihin houretiloihin apua..itse olen kärsinyt pahasta masennus tilasta,jonka aiheutti lääkäri hoitovirheellään, ja siten meni terveys ja mieli..5v ja nyt pikku hiljaa tunnen elämän haluni palaavan.koita jaksaa ja hae apua!!!!!

    • ....(n)

      Haleja sinne, koita jaksaa. Mielenterveysongelmissa saattaa luulla, että joku ahdistelee, vaikka se ei niin ole. Auttaisiko psykiatri tai psykologi (sellainen joka on empaattinen ja antaa neuvojakin sinulle) ja jokin lääke sinua? Ja sitten kun tuntuu paremmalta, niitä lääkkeitä voi taas vähentää ja lopettaa. Se on totta että lapsuudessasi tehtiin sinulle väärin, ja henkilö/henkilöt joka niin teki/tekivät tulee kyllä aikanaan kohtaamaan tekonsa. Nyt olet turvassa, ja elät tätä päivää. Minullekin on tehty väärin asioita, mutta olen ajatellut että henkilöt jotka tekevät väärin ovat epäkypsiä ja kehittymättömiä. En halua mielellään tuhlata hetkeäkään sellaisten ajatteluun, etteivät pilaa enää elämääni.. tulin siihen tulokseen aikanaan. Ikäänkuin jätän taakse sellaisen, se on niin arvotonta toimintaa, etten viitsi ajatella. Voi olla kaikenlaisia oireita, mutta aika auttaa.. Uskon että elämääsi tulee vielä paljon hyvää. Voisit tehdä positiivisia mielikuvaharjoituksia jossain vaiheessa, npl voisi myös auttaa sinua. Et ole yksin, muitakin joilla on samaa. Ikäkin auttaa asiaa. Älä siis murehdi suotta, ja koita saada stressi pois, lepää.. Traumaattinen stressireaktio, masennus tai joku muu, niistä voi selvitä

    • kysyy.

      Ne "pentumaiset tyypit" - ovatko ne siis naapureitasi, jotka kyyläävät, jos liikut öiseen aikaan asunnossai?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      86
      1779
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      17
      1111
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      98
      1086
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      972
    5. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      92
      829
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      150
      799
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      754
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      53
      745
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      684
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      671
    Aihe