Kuulun tähän liittoon mikä nyt on lakossa ja ihmettelen keskustelua kun ihmiset on "onnellisia" meidän puolesta.Myönnän kyllä että tämä lakko on aivan turha ,mutta sääliksi käy niitä ihmisiä jotka naureskelevat meidän selän takana nyt.Ei meidän palkat ole muiden ihmisten pussista pois.Jokaisessa työssä on hyviä ja huonoja puolia.Ei vuorotyötä ihan voi verrastaa normaali ma- pe työhön joiden tekijät saavat viettää yönsä ja viikonloput kotona.Ja vielä tästä halvasta työvoimasta ulkomailla.Kyllä palkkakuitteja on näytelty Kiinan pojillekin että ei nekään tyhmiä ole.
MIKÄ MEITÄ IHMISIÄ VAIVAA??
keskiviikkona töihin
5401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei se kateus johdu siitä että kuviteltaisiin että meidän palkat on muitten pussista pois, vaan siitä, että ei vaan itse satu saamaan sellaista palkkaa, mitä KUVITTELEE meidän saavan. Todellisuushan tosiaan on, että ei paperitehtaalla tavallinen duunari mitään 40 tuhatta vuodessa tienaa.
Millä perusteella itse olette oman ammattinne valinneet, te jotka valitatte että me saadaan liikaa palkkaa? Eikä tässä nyt mistään palkoista edes tosiaan ole kysymyskään.
Työnantaja on se, joka on ahne.
millä tavalla tuo työantajan ahneus eroaa duunarin ahneudesta?
työnantaja haalii ja ahnehtii miljoonan kasaan TUHANNELTA asiakkaalta mutta tuhat työntekijää vaatii ja ahnehtii sitä miljoonaa YHDELTÄ työnantajalta.
kiitos
Tälläsiä,mitä nää on?Ei näitä olekkaan.