Olen menossa bileisiin, jossa teemana 70-luku. Miten ihmeessä sinne vois pukeutua? Kaipaan myös vinkkejä hyvistä teemaan liittyvistä shoppailupaikoista pääkaupunkiseudulla.
70-luvun vaatteet
4
17229
Vastaukset
- vaikka
Katsopa www.pilailupuoti.fi tai kipaise Pilailu-Puodissa. Ko. putiikkeja on muuallakin kuin Hesassa.
- Hanna
Aika vapaasti voi 70-luvun bileisiin ilestäni pukeutua ja kivoja ideoita saa varmasti vaikka vanhoja valokuvia katselemalla.
Itselläni oli samanlaisissa bileissä pulvipituinen hame, puukengät ja kauluspaituli. - 70-luvun lyyli
Sillon vissiin käytettiin suurehkoja, rumia kuvioita (pallot, kukat), pillifarkkuja, leveälahkisia housuja, hameita (nilkka- ja polvipituisia), oranssia, sammalenvihreää, ruskeaa ja keltaista.
Urheiluvaatteiden arkikäyttö tuli muotiin.
Tukka auki hippityylimäisesti, ei harjata ees :?
Minihameet out. - LUE!LUE!LUE!LUE!LUE!
HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!HIPPI!Ps. Jos oot mies/poika, laita pallo tukka.Jos oot nainen/tyttö, laita suora tukka! Ei välii minkä värine!Ps 2.Vaikutat nainen/tytöltä! :D Ps 3.Ei pahal jos oot poika/mies! XD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804476
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854361Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433719Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163393Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402937En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142632Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102624IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm391943Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581698Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli941238