Mistä niitä naisia voi iskeä kun en käy baarissa ollenkaan?
Iskumestat??
10
2648
Vastaukset
- Urpo
En mää vaa tierä. Yks hyvä paikka on hautaustoimisto. Mee sinne kärkkymään leskiä.
- Masse Majava
Suomi24:n treffeiltä, reikää irtoo kivaan tahtiin, muista valhedella tulos yli 50.000 egee vuodessa niin ei ongelmaa. Se 30.000-50.000 egeekin riittää varmaan aika hyvin, ainakin kaveri saa naisii pamputettavaks silläkin, tosin se tienaakin sen verran ja se näkyy sen kämpäs ja autos ja silleen.
- SimStim
tahansa. Itse tapasin exäni rappukäytävässä :D
- PKA_78
Ihan samaa mäkin oon miettiny viime aikoina. Baarissa oon kyllästyny käymään ja sieltä ei kuitenkaan löydy mitään kestävää ja vakavaa. Mukava ois tavata mielenkiintoinen nainen selvinpäin jossain muussa ympäristössä ja vaikka lähtee liikkeelle vain kaveripohjalta. Baarissa kun on heti sellanen oletus kaikilla että pitäisi "iskeä" seksi/seurustelumielessä seuraa. Musta tuntuu että mimmit on enemmän kiinnostuneita sellasesta miehestä joka lähtee ehkä liikkeelle pelkästään kaveripohjalta. Vai mitä mieltä ootte naiset?
- EiTippaakaaN
ja selvin päin. Tuu juttelemaan vaikka bussipysäkillä. :)
- Eku
Koita näitä: Nettideitit/zätti & mese, cruisailu, koulu/työpaikka, lavatanssit, harrastukset, kirjasto, kauppa, naapuri, matkalta ja mitkä tahansa tapahtumat jos käy hyvä tuuri (riippuu aika paljon susta itsestä ja tuurista). Kyllä baari on paras paikka ja sitten nettideitit tulee hyvänä kakkosena muut on lähinnä "fiktiota", vaikka välillä voi onnata niilläkin.
- yksinkö jään minäkin?
Niin, taitaa tämä poika jäädä ihan yksikseen pottuja keittelemään, vaikka koenkin olevan ihan hyvä mies kaikinpuolin, myös ulkonäköä löytyy varmasti sen verran, että monelle, ellen jopa tosi monelle kelpaisi(?).
MUTTA, kun baareissa en käy ollenkaan.
Mitä nainen ajattelee, jos sitä oikeasti löyttäytyy juttelemaan ihan arkiaskareissa, jos ei entuudesta tunneta lainkaan? Luoketellaanko tällainen tapaus hulluksi tai muuten vain oudoksi? Itse olen jopa kerran mennyt pokkana juttelemaan tytölle tuosta vain ja juttuunkin päästiin, kunnes tytön poikaystävä tuli näköselle nurkan takaa. Siinä sitten olin melko vaivautuneena.- yksikö jään minäkin?
Niin sehän tuosta vielä unohtui, kun usein te naiset kuljetti vielä jonkinlaisen saattueen kanssa, niin kuinka siihen voi hyökätä vääliin vai voiko edes? Harvoin näkee mukavan näköisiä tyttöjä ihan yksinään missään, kun aina raahataan kaverilaumaa mukana ;)
- rohkea mies halveksuu pelku...
yksikö jään minäkin? kirjoitti:
Niin sehän tuosta vielä unohtui, kun usein te naiset kuljetti vielä jonkinlaisen saattueen kanssa, niin kuinka siihen voi hyökätä vääliin vai voiko edes? Harvoin näkee mukavan näköisiä tyttöjä ihan yksinään missään, kun aina raahataan kaverilaumaa mukana ;)
naiset ovat laumasieluja ja pelkureita, siinä syyt siihen että eivät yksin juurikaan kulje missään.
- EiTippaakaaN
rohkea mies halveksuu pelku... kirjoitti:
naiset ovat laumasieluja ja pelkureita, siinä syyt siihen että eivät yksin juurikaan kulje missään.
...mietippä hetken miksi naiset liikkuvat mieluummin porukassa! Etenkin oudossa paikassa ja tiettyinä vuorokaudenaikoina. Maailma on sekopäitä pullollaan, lienekö sinäkin kuulut niihin seurailijoihin jne, koska noin halveksut. Naiset onneksi kiinnittävät enemmän huomiota omaan turvallisuuteensa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h493295- 342945
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062751Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv402491Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.511945Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151589- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061297- 1801231
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070