laihtuu

kikikki

mun mahalaukku on ilmeisesti vähentyneen ruokamäärän ja liikunnan takia menny niin pieneks et ongelmana on ettei nälkää enää oo joten kalorimäärä jää liian alhaiseks.liikuntaa ei nyt kuitenkaa viitsis lopettaa kokonaan eikä väkisellä syödä..pystyy oleen kello kahteenkin pelkällä kupilla kahvia eikä mahtuis mitenkää kaheltatoista päiväruokaa..housut vaan löystyy,ei ainakaa oo pysähtyny laihtuminen mulla.lihakset hävinny et jotai tarttis tehä ku ei oo enää nätin näköstä..

2

669

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Proteiini

      Nyt sinun pitää siirtyä normaaliin ruokailuohjelmaan. Kun syöt aamiaisella, lounaalla ja päivällisellä itsesi kylläiseksi sekä tauoilla sopivat välipalat niin pitäisi pienentyneeseenkin vatsaan sopia päivän energiatarve.

      Monille pienentynyt vatsa onkin ratkaisevassa asemassa syömisen hallinnassa. Pieni vatsa tulee helpommin kylläiseksi - sitä ei pidäkään venyttää niin että sinne sopii kerralla tai kahdella koko päivän ravinto.

    • neitinapsuva-83

      mä oon aina ollu sellanen et aamuruoka ei maistu ollenkaan nytkin söin vasta tänään ekan kerran äsken,ja vaikkei se paras vaihtoehto tietenkään ole ettei syö aamuisin niin kyllä sä saat aika helposti ne kalorit täyteen kun syöt jonku kaloripitoisemman esim leivoksen jos muuten syöt monipuolisesti.Muutenkin syö pieniä välipaloja tunnin-kahden välein niin saat syötyä edes jotain,kyllä se ruokahalu siitä sitten palaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      29
      2854
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1173
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe