Uuden Hiacen vanerointi

Eli tuli ostettua uusi hiace mutta ilman seinä vanereita. Lattiaan otin vanerin.
Mutta nyt kysyisin että millä se olis hyvä vaneroida. kuivuvaneri? filmivaneri? ja kuinka paksulla?
Olis kiva kuulla kokemuksia.
1978
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

seinän mukaan. Jos jätät vaneripinnan näkyviin, filmivaneri kestää paremmin. Jos taas aiot laittaa jotain verhousta vanerin pintaan, ei ole väliä mikä siellä alla on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hiace mies kirjoitti:

Eli tuli ostettua uusi hiace mutta ilman seinä vanereita. Lattiaan otin vanerin.
Mutta nyt kysyisin että millä se olis hyvä vaneroida. kuivuvaneri? filmivaneri? ja kuinka paksulla?
Olis kiva kuulla kokemuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu