SUOMESTA!
EI PISTEITÄ
8
423
Vastaukset
- Edykah
Kyllä niille riittää jääkiekon MM voitto. Sitäpaitsi siellä on Romania, Kreikka ja Belgia joista joku voittaa... hmmm...
- jeesustelijat
antavat äänensä kuitenkin Carolalle. Pelkäähän se Lordiakin.
Jeesustelijoiden mustavalkoiseen suppeaan maailmankuvaan kun ei millään mahdu kuin hyvä/paha akseli.
Ja Lordissa nähdään vain se paha, vaikka koko biisihän on uskonnollinen profetia, kantaa ottamatta.- oikeen kala-jeesustelija
Ihme mielikuvia ihmisillä!:D Mä oon Jumalan silmissä täydellinen ja se riittää. Ja varmaan Lordikin. Ihmisiä kaikki!
Meikä alkaa ny kuunteleen MOOSEKSEN PARTAA!
(Tampereen murteella:)
...kaksi Daavidin jälkeläistä jaksaa vaeltaa... Jeesus ja Harley
kulkee halki kaupungin
Haihtuu yöhön soinnut Marleyn
nyt voin kuulla paremmin
Jylhä jytke kauas kaikuu
vapaus valtaa sydämen
Tuo mies hän Jumalan poika on
niin totta kuin nimensä on Davids' son
-Daavidin poika
;) - ^^xtina^^
Älkää antako ääniänne Carolalle!! Vaikka melkein ainahan Suomelta täydet pisteet saa ruotsi tai joku naapurimaa. En usko että aina biisin perusteella esim. ruotsi aina voi saada suomelta 12 pistettä. Sitä ei myöskään saisi ottaa siitä onko naapurimaa vai ei. Sais ne keskieurooppalaiset muistaa ettei sitä naapuria pidä äänestää. Koska joskus toivoin että Suomi sijaitsisi keskellä eurooppaa missä olisi monta naapuri valtiota xD Mutta muistakaa, ei ääniä Ruotsiin !!
- Ilkikurimus
Jos suomi24;n lukijat vaikkapa kaikki boikotoisivat Carolaa, hän menisi silti jatkoon.
Syynä se, että semifinaalia seuraa useampi suomalainen kuin tätä palstaa ja he äänestävät omantuntosa mukaan, ei vaatimuksista. Toisekseen, äänestäviä maita on Suomen lisäksi riittävän monta...;))
Carola mennee jatkoon. - pisteitä
Ilmanmuuta äänestän Carolaa, vaikka toivonkin, että Lordi voittaa. Naapurin tuki on tärkeintä, joten kaikki suomalaisten äänet Ruotsille, Virolle tai Venäjälle. Biiseistä viis ja Norjaakin voi paremman puutteessa harkita.
- Lejla
Sehän on tavallista perus discoa, jota mahtuu 13 tusinaan.
Ei kaikki tykkää disco tasajalkapompomista!- suoriksi
Nyt olet kyllä vähän erehtynyt. Ei euroviisuissa ole kysymys musiikista vaan showsta ja politiikasta. Lordi on siellä shown takia ja naapurimaat äänestävät toisiaan poliittisista syistä. Siksi mekin äänestämme Ruotsia tai Viroa kuten hekin äänestävät meitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16012256
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454600Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1353653Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3631611Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461