Keskustelun aloitus naisen kanssa baarissa

TGSSSS

Miten aloitan keskustelun baarissa?


0. Kyselen haluaako hän viettää aikaa kavereiden kanssa vai voiko liittyä seuraan?

1. Esittäydyn ja

a) kyselen hänestä , esim päivän kuulumisia jne
b) kerron itsestäni

2. Kyselen

a) kuulumisiin liittyviä jatko kysymyksiä
b) kyselen ?

3. Kuuntelenko

a) herkeämättä
b) kerronko omia juttuja

4. Kehunko?

a) vaatteita
b) ulkonäköä


4. Paljastanko

a) esitän olevani luuseri
b) vai kerronko olevani korkeakoulutettu työssä käyvä

6

709

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dskndosn

      Tyhmää ajanhukkaa, suoraan asiaan - anna pillua!
      Jos ei anna hauku huoraksi.

      • :DDD

        Montako olet joutunut huoraksi haukkumaan? Olet tosi huvittava molopää :DDD


    • .911.

      Anna tilanteen viedä ja luota siihen, että selviydyt avoimmuudella, huumorilla ja terveellä itsetunnolla ja uteliaisuudella. Sellanen itsevamuus näkyy ja kuuluu kauas ja vetää puoleensa samalla tasolla olevia ihmisiä.

    • minun kanssa

      Sopivan tilaisuuden tullen kysy baaritiskillä, että ootko maistanu tätä drinkkiä. Ei tarvi tarjota, mutta suosittele. Kun huomaat mitä tilaan, niin jatka juttua siitä. Jos kiinnostun, jään kyllä jutteleen. Keksi yleisiä puheenaiheita ja kerro jotain itsestäsi. Usein miehet puhuvat harrastuksistaan ja työstään, mikä kiinnostaa ainakin minua. Koulutus kiinnostaa jossain määrin, muttta sitä ei kannata mainostaa (ystävälle yks kaveri tuli heittään "Oon Toni, 28v ja olen valmistumassa lääkiksestä". Hän jäi odottamaan kaverini reaktiota mikä oli selän kääntäminen). Etunimensä voi sanoa sopivassa välissä (käyntikortin antaa loppuillasta, jos siltä tuntuu). Älä kehu ulkonäköä. Sano mieluummin miksi halusit jäädä juttelemaan (toivottavasti muitakin perusteita kuin ulkonäkö).

      Ole rohkea!

    • puheenaihetta

      Kysy miten kirahvin saa mahtumaan jääkaappiin.
      vastaus: avaamalla oven laittamalla sisään ja sulkemalla oven.
      Kysy miten norsun saa mahtumaan jääkaappiin?
      vastaus: avaamalla jääkaapin, ottamalla kirahvi pois ja laittamalla sisään ja ovi kiinni taas.
      Kysy kuka eläimistä ei ollut paikalla kun eläimet kokoontuivat.
      vastaus: norsu, kun se oli siellä jääkaapissa.

      • vitsih

        näitä peräkammarin poikia jotka kauheassa pillunpuutteesa kirjoittelevat tänne,jännetuppitulehduksen vaivaamilla käsillään.Jessus minulla kun iskee pula,otan ja isken ensimmäisen vastaan tulevan feminan.panen ja pistän kierrätykseen,näin tekee mies.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      92
      4706
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3882
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      198
      3751
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      86
      2163
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1308
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1192
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      157
      1162
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1065
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe