Au pairin palkka

Mitä täytyy au pairille jäädä käteen verotuksen jälkeen? Mikä on minimipalkka? Tuntipalkka vai kuukausipalkka? Kuinkahan kalliiksi au pair oikeastaan tulee (palkka, luontaisedut, sosiaaliturva-, sairasvakuutusmaksut, verot, henki- ja tapaturmavakuutus...)
1552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse en maksa mitaan veroja, en suomeen enka oleskelu maahani, palkka on taskurahaa eli verotonta. palkka maksetaan viikottain. etuina saan ilmaisen asumisen, ruoat yms. perhe ei maksa vakuutuksia. joskus myos olen ollut ilmaisella matkalla perheen kanssa, joka sisalsi myos vahan toita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Au pairia harkitseva kirjoitti:

Mitä täytyy au pairille jäädä käteen verotuksen jälkeen? Mikä on minimipalkka? Tuntipalkka vai kuukausipalkka? Kuinkahan kalliiksi au pair oikeastaan tulee (palkka, luontaisedut, sosiaaliturva-, sairasvakuutusmaksut, verot, henki- ja tapaturmavakuutus...)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu