Voitaja tulee olemaan
http://www.expressen.se/content/1/c6/58/93/64/b1aa6bc8.jpg
Voittaja
11
893
Vastaukset
- raunio1
ei nappaa botoxihurri,en usko en...liian vanha viisu
- tiedä
Ruotsin kappale oli niin täyttä sontaa, että meinasi leuka tippua lattialle, laulajaltakin.
- Palle Skitvit
Jåå-å!!
- pippuripate
Mikä totuus?
Sitä ei ole vielä missään kuulutettu, eikä Carola ansaitse voittaa. Carolan kappale on kuultu jo tuhansia kertoja ennen kuin se oli edes tehty eikä Carola ole millään tavalla sopiva roolimalli kenellekään.
Vaikka Lordi näyttääkin "pahalta" niin jätkä on kuitenkin järjissään, osaa käyttäytyä (vrt. Silvia Night tai Carolan yltiöuskovaiset kommentit) ja on saanut hyvän jätkän maineen jo medioissa.
lordin voitto olisi esimakua siitä, miten euroviisujen täytyy muuttua, jotta ne selviäisivät, mutta Carolan kappale on juuri sitä, mihin euroviisut jymähtävät, ellei mikään muutu. Se tarkoittaa myös, että yhä vähemmän ihmiset ja siten myös valtiot ovat kiinnostuneita osallistumaan siihen kilpailuun.
Sanon myös, että olisi aika länsieurooppalaisen maan voittaa, jotta kiinnostus säilyisi täälläkin. Toisaalta siellä on hyvin vähän kunnon vaihtoehtoja, kun Belgiakin tippui.- raunio1
vaikka jo olen niin pahaa teki kuunnella ja varsinkin katsella carolan kärsivää esitystä.
- Ruotsalaisetkin tietävät to...
http://www.expressen.se/index.jsp?a=589363
Tuolta voi myös tarkistaa mitä mieltä ruotsalaiset itse ovat asiasta... Painaapa totuuden torvi sitä "visa"-näppylää ja ihmettelee..- ....
Siinä onkin totuutta kerrakseen! :D
- kommenttitt
Arja Saijonmaan kommentti kyllä on vähän puolueellinen, ottaen huomioon syntymämaan. Mutta ei se nyt ihan hatusta vedettykään voi olla. Go go lordi!
- toi juttu
Voisko joku suomentaa ton jutun tai kertoa mitä siinä sanotaan?
Entä mitä nää lauseet on suomeksi?
På lördag vet vi om Sverige slår Finland.
Rösta på din favorit i schlager-semifinalen! - pippuripate
toi juttu kirjoitti:
Voisko joku suomentaa ton jutun tai kertoa mitä siinä sanotaan?
Entä mitä nää lauseet on suomeksi?
På lördag vet vi om Sverige slår Finland.
Rösta på din favorit i schlager-semifinalen!Lauantaina tiedämme lyökö Ruotsi Suomen.
Äänestä suosikkiasi euroviisujen semifinaalissa.
Tarkottaa noi mitä kysyit.
Siinä oli, että Saijonmaa piti kyllä Ruotsin kappaleesta samoin kuin Vironkin, mutta on kuitenkin suuri Lordi-fani. Sanoi myös, että euroviisuissa on paljon tyhjänpäiväisiä kappaleita tänä vuonna.
(Arja ei tietenkään voinut lukea niihin tyhjänpäiväisiin kappaleisiin Carolaa, vaikka se niihin itseoikeitetusti kuuluukin.) - juujuu
pippuripate kirjoitti:
Lauantaina tiedämme lyökö Ruotsi Suomen.
Äänestä suosikkiasi euroviisujen semifinaalissa.
Tarkottaa noi mitä kysyit.
Siinä oli, että Saijonmaa piti kyllä Ruotsin kappaleesta samoin kuin Vironkin, mutta on kuitenkin suuri Lordi-fani. Sanoi myös, että euroviisuissa on paljon tyhjänpäiväisiä kappaleita tänä vuonna.
(Arja ei tietenkään voinut lukea niihin tyhjänpäiväisiin kappaleisiin Carolaa, vaikka se niihin itseoikeitetusti kuuluukin.)Hyvästä suomennuksesta :)
Ainenkin tuo tulos tuossa äänestyksessä on näin Suomalaisin silmin katsottuna todella mukava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216720Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235387- 1152548
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152019Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361751Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111978- 59944
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28850Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43848