Kannattaako piirittäminen

Kannattaako sinnikkyys pidemmän päälle vai pitäisikö vaan etsiä sitä, joka ensi silmäyksellä ihastuu/rakastuu. Vetoaako sinnikkyys miehiin vai viekö se viimeisenkin toivon (eli antaa epätoivoisen vaikutelman.)
81445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

juokse miehen perässä. Jos ei kelpaa, niin omapahan on häpeänsä.

Äänestä
  • ...

    Äänestä

Jos siis tosissaan haluat sen miehen, niin aloitat kyllä "piirityksen", mutta niin, että mies ei sitä tajua. Aivan "sattumalta" satutte törmäilemään ja pyydät ehkä apua jossain arkijutussa aivan viimeisen päälle asiallisesti. Saapahan mies kokea sinua vähän viileämmissä merkeissä, jos tähän asti olet kovinkin "yrittänyt".

Tämä siis tepsii joihinkin yksilöihin. Miehissä kun on eroja, kuten viineissä.

Äänestä
  • Kyllähän mies ihastuu helpommin naiseen jota näkee usein kuin sellaiseen jota ei näe juuri koskaan.

    Heti ensisilmäyksellähän mies tekee sen arvion, olisiko jostain naisesta tyttöystäväksi vai ei. Vaikka päätelmä olisi "ihan jees", mitään ihmeellisimpiä tunteita ei välttämättä kumminkaan herää (paitsi "no kyllähän tuotakin panisi" ;).

    Sitten kun samaista ihan-jees naista näkee useaan otteeseen (syyllä ei merkitystä), alkaa kiinnostus jostain kumman syystä kasvamaan. Eli ainakin minuun se toimisi jos nainen olisi alunperin mukiinmenevä, muttei välttämättä mikään veret seisauttava tapaus.

    Äänestä

v-mäistä. ihan oikeasti, mieti jo sitä sanaakin. jos meinaat jotain saada aikaan, ni tee asia kerralla ja kunnolla. homma tulee selväksi ja tiedät onko vientiä vai ei.

Äänestä

Mies vie ja nainen vikisee, piiritykset ja muut sotajutut on meidän heiniä =D

Äänestä
  • ja hyvin toimii ;)

    Äänestä

Mun mielestä se on kivaa, että nainen on sinnikäs, lämmin ja näyttää että on kiinnostunut. Ei nappaa kylmät silakat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nonono kirjoitti:

Kannattaako sinnikkyys pidemmän päälle vai pitäisikö vaan etsiä sitä, joka ensi silmäyksellä ihastuu/rakastuu. Vetoaako sinnikkyys miehiin vai viekö se viimeisenkin toivon (eli antaa epätoivoisen vaikutelman.)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu