Grillibileet ja olut

murmelina

Olisi tiedossa ystävien kanssa grillibileet ja tyypillisesti niissä olutta kuluu. Itsekin olen oluen vannoutunut ystävä, vaikka useita viikkoja olen ollut ilman. Nyt tuntuu, että voisi hiukan juhlistaa ystävien kanssa. En kuitenkaan haluaisi menettää viikkojen kovaa "työtä".

Tällä hetkellä laihtumista tapahtuu (n. 1 kilo viikossa). Olen lievässä ketoosissa, mutta en tiedä onko silla vaikutusta tuohon laihtumiseen.
Onko kokemuksia, kuinka paljon takapakkia voi yksi huurteisilla höystetty ilta aiheuttaa eli meneekö kroppa johonkin VHH:n aloittamista vastaavaan tilaan? Entäs kuinka nopeasti laihtumisen pitäisi taas käynnistyy/jatkua?

En pidä viineistä enkä siideristä, joten olut on ainoa vaihtoehto.

7

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiril

      ilman niin ei se yhdestä illasta ole kiinni. Muista kiinnittää siihen ruokapuoleen myös huomiota, ettet syö jauhoisia grillimakkaroita vaan kunnon lihaa.

    • Pär Pillhard

      ...kun tavallisessa keskiolutpullollisessa on 130 kaloria.

      • mun

        pulloissa on noin 20g hiilaria, mutta ei kaloreita ollenkaan.


      • melkoinen tampio

        kun et tajua, että nyt ei ollut kyse kaloreista vaan hiilareista. Tai sitten olet niitä henkilöitä, jotka ovat tällä palstalla pelkästään vittuilumielessä? ;)


    • määrästä kiinni

      Jos juot runsaasti olutta niin pari päivää saattaa mennä ennen kuin paino palautuu grillaamista ja olutta edeltävään tilaan.

      Mutta mitä siitä jos tavoitteen toteutuminen lykkääntyy viikollakin? Suunta on tärkeä, ei suuruus.

    • syksynä

      mulla meni niin, että paino saattoi nousta 2kg tuollaisen tapahtuman jälkeen, mutta perjantai paino oli kumminkin sitten sama tai vähän alempi kuin edellinen. Mutta krapula päivänä en vedellyt hiilareita vaan elelin ihan karpisti.

    • katuva

      mulla paino on noussut perjantaista kolme kiloa. Syy: bailasin perjantaina. Alkoholi oli ainoa poikkeus ruokavaliossani.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      183
      13718
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5493
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4960
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      156
      3734
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2863
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      120
      1811
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      372
      1707
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1525
    Aihe