Käy

allekirjoittamassa

adressi osoitteessa www.tvyry.com: tehdään itsemme näkyviksi ja kuuluviksi!! Vihdoinkin tuntuu siltä, että joku edes yrittää tehdä jotain asian eteen.

5

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole tainnut

      toteutua. Eikä ole edes mikään uusi juttu, äkkiä katsottuna toiminut ainakin kaksi vuotta. Idea ihan hyvä, kunpa vain saisi toimimaan.

    • Suosin kyllä suomalaista

      Suomalaisen työn liitto myöntää suomenlipputunnuksen yrityksille jotka valmistavat tuotteet suomessa oliko se nyt 80% vai vähemmä minkä piti olla suomalaista työtö tuotteessa. Mutta tiedän aika monta yritystä joilla on tuotanto Tallinnassa siksi en luota tuohon koko liittoon. Suomalaisia tuotteita ostaessa on hyvä varmistaa että ei ole valmistettu alihankintana muualla. Suomalaiset yritykset pitävät yllä tätä Suomalaisen työn liitta en ymmärrä miksi se ei tarkista jäsentensä toimintaa vähän tarkemmin. Onko kyseessä kuitenkin raha jonka he keräävät jäsenmaksuina.

    • Uustyötön

      ihmiset liikkeelle. Itse en viitsi/uskalla avata mitä tahansa vieraita linkkejä, kun en tiedä mitä roskapostia ja viruksia sieltä lähtee liikkeelle. Noista kirjaimista ei edes paljon voi päätellä, joten siellä saa adressisi olla ainakin minulta ihan rauhassa ellen saa lisää tietoa asiasta. Enkä usko olevani ainoa.

      • ---

        www.tvyry.com
        Työttömien Valtakunnallinen Yhteistoimintajärjestö - TVY ry


      • on siis

        Työttömien Valtakunnallinen Yhdistys ry, toimipaikkana Helsingin Sörnäinen. Keräävät adressia (tarkoitus luovuttaa presidentille) jolla pyrkivät saamaan huomiota työttömien tilanteeseen, järjestävät myös mielenosoituksen Helsingissä toukokuun lopussa. Huolena se, että terveydenhuollon henkilöstön puolesta kerättiin tuhansia ja tuhansia nimiä, mutta työttömyys kiinnostaa tasan sen verran, että tätä TVY:n adressia tosiaan kannattaa mainostaa:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      29
      2854
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1173
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe