Voiko nainen ottaa yhteyttä?

Tapasin tiistaina baarissa ehkä unelmien miehen. Juteltiin koko ilta ja vaihettiin numeroita, sovittiin että mennään ainakin leffaan joskus. Nyt siitä ei ole kuulunut mitään, odottelin pari päivää jos se ottais yhteyttä, mutta mitään ei kuulu. Kannattaisiko minun laittaa joku viesti sille? En kai mä voi näin vaan päästään unelmien miestä käsistäni? Oon vaan yleensä tottunut että mies ottaa yhteyttä..
72366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos tyyppi kiinnostaa sinua, niin viestiä vain. Jos homma lähtee etenemään, niin lähtee ja jos ei niin ei. Parempi katsoa kuin katua.

Äänestä
  • No niin, laitoin sille viestin. Kyselin siitä leffa-asiasta, vieläkö sitä kiinnostaa. Jos se ei vastaa, niin tiedänpä ainakin että voin unohtaa sen enkä turhaa menetä yöuniani sen takia. :)

    Äänestä

  • ----- kirjoitti:

    No niin, laitoin sille viestin. Kyselin siitä leffa-asiasta, vieläkö sitä kiinnostaa. Jos se ei vastaa, niin tiedänpä ainakin että voin unohtaa sen enkä turhaa menetä yöuniani sen takia. :)

    kävi? tapaatteko? tuliko vastausta edes? ...minulle ei

    Äänestä

Tämä on kai sitä vanha-avuttomuutta ;-)

(uusavuttomuuttahan tuo ei ole kun nykyään naisetkin tekevät aloitteita)

ex ex tyttöystävä otti suoraan yhteyttä minuun. En ollut edes huomannut koko tyttyöä edellisenä iltana. Se oli kysynyt kaveriltaan minun puhelinnumeron ja tekstasi josko kiinnostaisi. Siitähän se sitten lähti. En olisi muuten kyllä koskaan edes huomannut että se oli kiinnostunut.

Äänestä

ukkomies!

Äänestä
  • Koska asiaa ei erikseen mainittu ...

    Äänestä

Älä ota yhteyttä. Minulle tulisi sinusta juuri mielikuva takertuja. Luultavasti miehellä on hieman kiirettä eikä ole kerinnyt ottamaan yhteyttä. Tuollainen yhteydenotto sinun puolelta voi antaa ahdistelijan kuvan ja karkottaa mies lopullisesti horisontista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


------ kirjoitti:

Tapasin tiistaina baarissa ehkä unelmien miehen. Juteltiin koko ilta ja vaihettiin numeroita, sovittiin että mennään ainakin leffaan joskus. Nyt siitä ei ole kuulunut mitään, odottelin pari päivää jos se ottais yhteyttä, mutta mitään ei kuulu. Kannattaisiko minun laittaa joku viesti sille? En kai mä voi näin vaan päästään unelmien miestä käsistäni? Oon vaan yleensä tottunut että mies ottaa yhteyttä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu