eräs video

mikä biisi soi tässä videossa?: http://www.youtube.com/watch?v=QjA5faZF1A8&feature=Favorites&page=1&t=t&f=b Aivan mahtava biisi :D
3263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se lukee siinä heti alussa :P

Kappaleen nimi on Canon (eli suomeeksi kaanon) ja säveltäjä on Johann Pachelbel. Muistaakseni tuossa nimessä on vielä jokin liite...

Joo, tarkistuksella Canon in D-Minor.

Tosin tuo jätkä vetelee tuohon sitten omat kuvionsa. Alkuperäinen on hyvin rauhallinen kappale.

Äänestä
  • Niin kai siitä voisi vielä antaa maininnan Jerry C:lle, joka on tehnyt tuon huimaisevan hienon sovituksen.

    Äänestä

  • Ja-ne kirjoitti:

    Niin kai siitä voisi vielä antaa maininnan Jerry C:lle, joka on tehnyt tuon huimaisevan hienon sovituksen.

    Mä luulin, että se nimi siinä alussa on jotain ihan muuta :D Kiitos suuresti

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pork kirjoitti:

mikä biisi soi tässä videossa?: http://www.youtube.com/watch?v=QjA5faZF1A8&feature=Favorites&page=1&t=t&f=b Aivan mahtava biisi :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu