onko

Onko joicon, cutrinin, bonacuren, wellan goldwellin (kerasilk) tuotteissa silikonia?
1126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei voi yleistää, osassa sarjoista on ja osassa ei.

Jos jostain kumman syystä haluat silikoniyhdisteitä vältellä niin sinun on itse opeteltava lukemaan aineluetteloita ja katsomaan sieltä mikä mikäkin aine on ja mitä se tekee.

Ja se vaatii periaatteessa vähän enemmän taustatietoja aineiden käyttäytymisestä muiden aineiden kanssa kuin vain "kaikki -cone -päätteiset ovat silikoneja" mantran opettelu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joicon kirjoitti:

Onko joicon, cutrinin, bonacuren, wellan goldwellin (kerasilk) tuotteissa silikonia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu