Suhteeni päättyi parisen viikkoa sitten ja nyt eromme jälkeen on ilmennyt kaikenlaista roskaa, jota ulkopuoliset suhteemme aikana tekivät selkämme takana. Ja lähinnä suurin syyllinen ja salapoliisi on ollut oma äitini. Asiat paljastuivat ja olen ollut hyvin järkyttynyt. Nyt exäni on suuttunut minulle siitä, mitä äitini on tehnyt. Tiedän, että myös itse tein väärin katsoessani hänen puhelintaan, mutta löysin sieltä kirjoitetun viestin, jossa pyydettiin rakkaalta tissikuvia, kuulemma meni hänen kaverilleen, joka taas välitti sen eteenpäin eräälle naiselle.
Kun tuollaista löytyy puhelimesta ja tietokoneet ovat täynnä tissikuvia, kyllä se luottamus menee vähemmästäkin. Kaikenlisäksi kuulin exäni harrrastaneen puhelinseksiä erään neitosen kanssa. Ja kaiken ollessa auki hän lähtee jatkoille naisten kanssa, ainoana miehenä ja valehtelee olleensa kotona yötä, vaikkei ollutkaan.
Kumpi teidän mielestänne on pahempi asia, se että olen tutkinut poikaystäväni koneen ja kännykän ja sattunut löytämään epäsopivaa materiaalia sieltä vai tämä kaikki, jota poikaystäväni "pelasi" selkäni takana? Miten saisi tämän sotkun selvitettyä, kun kuitenkin rakastan exääni enemmän kuin mitään, ja olen vielä valmis yrittämään. Ex on minulle niin vihainen, ettei vastaa edes viesteihini. Minä olen kuulemma koko sopan aiheuttanut ja syypää kaikkeen...
Toivoton olo...
Keinoja.....
1
333
Vastaukset
- tutulta....
Voi vitsi...inhottava tilanne :( Itselleni kävin exän kanssa samalla lailla. Luin hetken mielijohteesta hänen viestinsä ja siellä joku neiti kiitteli kivasta yöstä, kyseli kuulumisia, ehdoti tapaamista jne. Kysyin sitten kuka tämä tyttö oli ja vastaus oli että "yks tuttu ja puhutaan siitä myöhemmin". Ukko lensi saman tien ja vaikka kuinka selitteli kaikkea, niin ei se juttu enää jatkunut. Itselläni ehkä vähän helpompaa kun tunteet tätä ihmistä kohtaan jo vähän viilenneet, mutta shokki se oli ja otti aika koville päästä yli.
Mielstäni tollanen seläntakana pelailu ei ole mikään fiksun ihmisen merkki. Saattaa kuulostaa tylyltä mutta exäs vaikuttaa itsekkäältä ja lapselliselta paskiaiselta. Jos mitään salattavaa ei kerta ole, niin mitä pahaa siinä on että tuollaista löydät?!! Monissa suhteissa puolisot lukevat toistensa viestejä/käyttävät samaa tietokonetta jne. Toisen luvalla tietysti, mutta en tosiaan ymmärrä että jos salattavaa ei ole niin eipä tuon pitäisi niin haitata jos välittää toisesta. Pienempi paha siis tuo oma tekosi on mun mielestä. Kaikenlisäksi voisi luulla että kaveri osaisi itsekin pyytää tissikuvia, joten tuskin sen viestin kirjottamiseen muiden apua tarvitaan. Aika säälittävää jos itse ei osaa kirjoittaa tuon vertaa. Jatkot naisporukan kanssa ei myöskää kuulosta ihan viattomalta. Varsinkin jos pitää valehdella olleensa kotona. Kaiveliko äitisi kaiken tämän roskan esille exästäsi vai miten äitisi tähän liittyy? Äidit yrittävät usein suojella lastaan, niin ehkä tämä oli sitä... Se että exäai ei vastaa puheluihin ja viesteihin ei mielestäni myöskään osoita että hän erityisemmin katuisi tekemisiään ja haluaisi yrittää vielä. Luulisi jos tommosta on selvinnyt ja miehelläkin olisi halua jatkaa sudetta niin hän tekisi itsekin jotain asian eteen. Kurja sanoa, mutta tyyppi ei taida välittää tarpeeksi yrittääkseen tsempata ja parantaakseen tapansa. Varsinkin jos suhde on ollut pitkä, ero voi tuntua pahalta ja siltä ettei millään pääse yli, mutta aika auttaa. Niin kliseiseltä kuin se kuulostaakin :) Koita kehitellä muuta ajateltavaa kuin exän miettiminen, käy baareissa kavereiden kanssa, käykää kahvilla tms. urheile (itsellä se auttaa aina kun joku asia, erityisesti oma suhde, vaivaa tms.), keskity töihin/kouluun, yksin ollessa usein jää pyörittelemään asioita mielessä ja miettii tyhmiäkin, niin jos on joku/joitakin joiden seurassa voit viettää paljon aikaa, niin koita välttää ainakin aluksi liikaa yskin olemista ja asioiden miettimistä. Ja hei camoon, kesä tulee ja monet suomalaiset miehet on superkomeita kesällä niin kyllä niitä uusiakin löytyy :) Tsemppiä ihan hirveesti!!!!! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010506
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404070Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386