Jos ei jätkä omalla naamallaan uskalla esiintyä, niin jääköön kotiin!!
LOORDI SAAKIN HÄVITÄ !!!!
17
777
Vastaukset
- vaan..
Lordi on AINA esiintynyt maskeissa, se on niiden JUTTU! Ei tässä mistään kehtaamisesta ole kyse.
- Supermonstar
Uskaltamisesta ei ole kyse. Naamion tarkoitus on selitetty vaan niin miljoonan monituista kertaa sadassa eri paikassa ettei sitä jaksa ruveta toistamaan. Pitäisi kyllä järjenkin sanoa että imago ja uskaltaminen on kaksi eri asiaa.
Ja sinä muuten vaikutat tuomitsevan Lordin ulkomuodon perusteella, etkä laulun.
Kuka sinuakin arvostelee pärstäkertoimen perusteella? Kysyn vaan. - heli hartialukko
jos et omalla nimellä uskalla kommentoida ni oo kommentoimatta. urpo.
- Lordi, jos...
He esiintyisivät omilla naamoillaan. Koko bändi on lähtenyt alunperin T.Putaansuun monsteri-ideasta ja siihen on alusta asti kuuluneet hirviönaamiot ja -puvut.
Noh, teitä ulkonäön peruusteella arvioijiahan riittää. Kertoo kenties jotain teidän arvomaailmastanne... - || Starwars ||
Niin vitsin huono muutenkin toi lordi et ei muuta voi ollakkaa. Nii just et jos ei voi omal naamal esintýä ni jääköö kottii ku nii vit* rumii kerra ne kaikki!
- Supermonstar
Rumia? Ja tiedät tämän siitä että...?
Oletko sitten itse jotenkin erityisen kaunis/komea? - Lordi fani ja järjen puhuja
Lordin maskit suojaavat T.Putansuuta liialta julkisuudelta eihän häntä kukaan kadulla tunnista ja niin edes päin eli hyvä suoja älkää jäkättäkö
- Lordi fani ja järjen puhuja
Supermonstar kirjoitti:
Rumia? Ja tiedät tämän siitä että...?
Oletko sitten itse jotenkin erityisen kaunis/komea?ollaan super monster
- Hilpu
Supermonstar kirjoitti:
Rumia? Ja tiedät tämän siitä että...?
Oletko sitten itse jotenkin erityisen kaunis/komea?No on ne rumia. olen ite kaunis .!!!! !!!!!!!!!!! ajattele nyt ei niin rumia voi olla kun ne lordin jengi läiset.!
- Hilpu
Lordi fani ja järjen puhuja kirjoitti:
Lordin maskit suojaavat T.Putansuuta liialta julkisuudelta eihän häntä kukaan kadulla tunnista ja niin edes päin eli hyvä suoja älkää jäkättäkö
jooo jooo mut kyl mää ainakii simmoset apinat voin tunnistaa kaudl tai mis vaa ,.. ei ne maskit míttää suajaa *aattana horo olet ku et edes taju pätkääkää! *aattana -erkele!
- Supermonstar
Hilpu kirjoitti:
jooo jooo mut kyl mää ainakii simmoset apinat voin tunnistaa kaudl tai mis vaa ,.. ei ne maskit míttää suajaa *aattana horo olet ku et edes taju pätkääkää! *aattana -erkele!
Kuinkas meinasit esim. kitaristi Amenin tunnistaa kun omaa pärstää ei näy ollenkaan. Tai rumpali Kitan tai basisti Oxin tai edes kosketinsoittaja Awan? Lordista nyt ollaan jo nähty niitä helvetin piilokamerakuvia sen verran että sen saattaa hätäseen tunnistaa, mutta muuten ei.
- || Starwars ||
Supermonstar kirjoitti:
Kuinkas meinasit esim. kitaristi Amenin tunnistaa kun omaa pärstää ei näy ollenkaan. Tai rumpali Kitan tai basisti Oxin tai edes kosketinsoittaja Awan? Lordista nyt ollaan jo nähty niitä helvetin piilokamerakuvia sen verran että sen saattaa hätäseen tunnistaa, mutta muuten ei.
Joo juu.. hahhhahh :) no mut onneks sittenki Lordi voitti vaikka kyl leijonatki olis saanu voittaa hemmetti sentäs miksei ne hemmetin lordi ja leijonat voinu molemmat voittaa?
- Paras puhumaan?
Sehän on juuri Lordin idea!! Eihän show olisi mitään ilman hurjia naamioita ja tulivekottimia. Niihin se perustuu ihan olennaisesti.
Kokeilehan itse mennä vetämään yhtä valovoimainen show tuonne! Voi olla, että saisit Silvia Nightin kaltaisen vastaanoton ja tulisit hiljaisena miehenä maitojunalla kotiin... :D - Muuta muualle
Jo antiikin kreikassa teattereissa esiintyjät käyttivät kasvo-NAAMAREITA!
- tik kari
ei oo todellista.... se kuuluu niitten imagoon!! ja paljon rankemman näköstä ku ne laulaa sellasia lauluja niillä maskeilla!!
- nimimerkin takaa
Joten paraskin puhumaan :D Esitä kommenttisi omalla nimelläsi ja kuvallasi!
- pussy pussy
naamioita ja ynnä muuta jolla saa kasvot piiloon on käytetty todella kauan, tuskin nämä jotka ameriikassa vihasivat värillisiä ihmisiä(ei tule järjestön nimi nyt mieleen mut kuitenkin) olisivat halunneet omaa naamaansa näyttää muitten valkohupullisten kesken. sillä ne suojeli itseään kuten lordikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti25216645Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235361- 1152544
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152002Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361741Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111972- 59936
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28842Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40840