Muistelisin et oon nähnyt sellasen mainoksen jossa on vedenkestävä ripsiväri joka kuitenkin lähtee vedellä pesemällä pois..
Oonko nähnyt unta??! :D En kehdannu kaupas mennä myyjältä kysymään ku meinasin et jos tosiaan oon vaik nähny unta tai kuullu väärin sen mainoksen!
Kiitti, jos joku voi valaista hölmöä :)
Oonko nähnyt unta??! :D En kehdannu kaupas mennä myyjältä kysymään ku meinasin et jos tosiaan oon vaik nähny unta tai kuullu väärin sen mainoksen!
Kiitti, jos joku voi valaista hölmöä :)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tietääkseni ei kauheasti mainosta. Tv:ssä mainostaa halpameikkisarjat esim. maybelline, mutta kanebon 38 astettahan on ripsari, joka lähtee tasan 38 asteessa sellaisina liuskoina irti.
elikäs ite oon ostanut tota, sen nimi on unstoppable, ja eiköhän se ollu maybellinen... oon ainakin tykkäilly paljon! =) vaihdoin kanebon 38:sta juuri tähän koska on halvempi ja mukava harja jolla saa hyvin ripsarin levittymään! se ei oo mikään 100% vedenkestävä,mutta oon sen pessy pois lorealin happyderm pesuvaahdolla, jota voi levittää silmiinkin ku se ei ainakaan kirvele. suosittelen kuitenkin! =)
kiitos teille vastanneille :) Osaatteko yhtään sanoa noiden mainitsemienne hintoja?
Maximissaan toi maybelline on joku 12,9 ja kanebo alle 20. Noi halpameikit alkaa oleen aika kallitta nykyään. Ennen maybellinen mascarat alle 10. Kannattaa juosta tarjousten perässä! En oo kokeillut kumpaakaan.
Terve "Olento"! Et oo nähny unta, vaan kyseessä on varmaankin se Kanebon kolmekasi! Eli "vedenkestävä" ripsari jota ei voi poistaa muulla kuin 38 asteisella vedellä. Aika fiksu keksintö, täytyy myöntää. Ite ostin eilen Forumin Body Shopista niitten uutta Super Volume- ripsarii, ja nyt on ihan huikeet räpsyttimet!! Jee, varmaan paras ripsari ikinä jos haluu todella tuuheet ripset, ja kuka nyt ei haluis, häh? Muutenki niitten meikit on aika hyvii, ja myyjä sano et niillä tulee viel parempii kesän aikana ku ne uudistaa/parantaa pakkauksii ja koostumuksii!