Nytpä vaikuttaisi siltä että saatamme saada vihdoinkin Euroviisut korjattua... Suomi on ensimmäistä kertaa lähetänyt vuosiin kisoihin kappaleen joka edustaa suomen musiikkia tällähetkellä.
Ehkäpä muutkin maat tulevat lähettämään ensivuonna todellisia edustajia eikä ainoastaan kaikkia miellyttämään räätälöityjä kappaleita.
Tosin ensivuonna en ihmettelisi jos Saksa lähettäisi kisoihin Rammsteinin.
Ehkäpä muutkin maat tulevat lähettämään ensivuonna todellisia edustajia eikä ainoastaan kaikkia miellyttämään räätälöityjä kappaleita.
Tosin ensivuonna en ihmettelisi jos Saksa lähettäisi kisoihin Rammsteinin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
such a bullshit!!
HIMistä ja Nightwistista maailmalla, Lordi jatkaa...
Voin olla väärässä, mutta ilmaiskaa nyt edes missä suhteessa...
Jos joku on sitä mieltä että viimevuotinen kappale edusti Suomen musiikkia sillähetkellä (norski laulaa jotain räätälöityä) niin no ehkäpä tulisi muuttaa norjaan.
viime vuosien rallatuksethan ovat olleet täysiä paskoja. Viime vuonna joku pakolainen edustamassa Suomea, hyi helv...
Jari "ruskeanreiänritari" Sillanpää oli muka voittajasuosikki, vaikka kappale oli täyttä sontaa. Samoin tää Lauran addicted jotain oli aivan hirveä rallatus.
Onneksi tänä vuonna oli jotain vähän erilaista, ja se kannatti. Onneksi olkoon LORDI.
Lisää hyvän musiikin esittäjiä viisuihin, eikä mitään Suomihumppaa. Mitenkähän olisi Nightwish pärjännyt v.2000, jos olisi valittu (oli ylivoimainen yleisön suosikki).
No menneet on menneitä. Vihdoin voimme olla ylpeitä. Suomalainen musiikki rules...
ilman naamoja olisitte viimeiset-se sen voiton toi!Lauluissa ei ollut edes AJATUSTA,TAI OLIKO?? totuus!