oletteko seonneet jos idolsissa tippunu pauliina joka oli suomalaisten mielestä ylipainoinen ja sen takia ei voittanu koska se oli huonoa mainosta nuorille vaikka ihan selkeesti oli LAULAJA mutta sen sijaa joku satanistinen hirviö pääsee voittamaan euroviisut maailmassa on aina näköjään pahuus valloillaan enää ei ole millään väliä ohho esim. jos joku kertoo vitsin niin sille ei naureta jos siinnä ei pilkata jeesusta tätäkö te haluatte lapsillenne ....
herätkäää!!!!!
11
417
Vastaukset
- sekkari
pitihän tännekkin joku helvetin jeesustelija saada?
- Sulle
Mee hoitoon..
- Lordi on paras
Jos sä sanot lordin ja satanismin samassa lauseessa, sä et tiedä satanismista etkä Lordista mitään!!!!!
- nopaaaaa
sanojen eräs säkeistö suurin piirtein : Liittykää meihin, tai joudutte suoraan helvettiin! Or you will go strate to the heeeeelll'!
- Kirjan tenttinyt ja kaikenl...
Hihhuli..
Opetteleppas nyt sitä kirjanlukua. Äläkä lue sitä kuten piru lukee, napsimalla säkeitä sieltä toisia täältä vaan käsittele evankeljumeja kokonaisuuksina kuten niitä kuuluu lukeakkin. Näinhän itse raamatussa ja opetuksissa neuvotaan, ja te jotka napsitte asioita irti niiden todellisista yhteyksistään pidätte aina ääntä itsestänne ja pelastatte maailmaa. Nyt suu suppuun juntti !!!
Toiseksi, jos et kerran osaa sanaakaan kieltä jolla henkilö esittää laulujaan on suurempi syy pitää suu kiinni. Etsi vaikka sanakirja, sitä kuuluukin selata eessun taas poimia sanoja ja lauseita. - Kirjan tenttinyt
Hihhuli..
Opetteleppas nyt sitä kirjanlukua. Äläkä lue sitä kuten piru lukee, napsimalla säkeitä sieltä toisia täältä vaan käsittele evankeljumeja kokonaisuuksina kuten niitä kuuluu lukeakkin. Näinhän itse raamatussa ja opetuksissa neuvotaan, ja te jotka napsitte asioita irti niiden todellisista yhteyksistään pidätte aina ääntä itsestänne ja pelastatte maailmaa. Nyt suu suppuun juntti !!!
Toiseksi, jos et kerran osaa sanaakaan kieltä jolla henkilö esittää laulujaan on suurempi syy pitää suu kiinni. Etsi vaikka sanakirja, sitä kuuluukin selata eessun taas poimia sanoja ja lauseita. - Jeesus on valo!
Minua et letkauta tämä euroviisut mihinkään!
MInä rakastan Jeesusta ja tiedän lunastajani elää.Ei tarvi seurata tai ihannoida mitään maallisia monstereita!
En tarvi ja kaipaa maailmallista kunniaa!
Odotan,että Jeesus tulisi pian ja pääsisi tästä pilkkajien maailmasta pois.Kiitos Jeesus,että kuolit meidän kaikkien syntien tähden.Amen - Nimetön
Uskonnosta
Miten te papit ja piispat kehtaatte syyttää raskasta duunia paiskivaa ja siitä veronsa maksavaa Lordia saatananpalvonnasta ja arvostella sanoituksia, kun kirkoissanne kuuluvat saarnastuoleista samat helvetit ja perkeleet, ettekä useimmiten itsekään mitään silmäniloja ole. Kauneus tosin on katsojan silmissä.
Mikä se saatana on, miltä se näyttää, mitä se tekee, missä se on? Todistakaa sen olemassaolo, älkääkä piiloutuko alttarienne, kaapujenne ja ”totuuksienne” taakse.
Todistakaa myös jumalan olemassaolo, niin minultakin voisi löytyä ymmärrystä sille, että teidän porukkanne on valtion erityisessä suojeluksessa. Se kerää yhdistyksenne jäsenmaksut, antaa teille rahaa yhteisöveron muodossa ja antaa teidän aivopestä ihmisiä kehdosta hautaan. Joka tuutista teille työnnetään veronmaksajien rahoja, mutta teillä on kanttia puhua syvällä rintaäänellä saatananpalvonnan kamaluudesta.
Tuntuu tulleen todistetuksi, ettei pappisvirkaan muuta tarvita, kuin tarpeeksi tanakka olemus ja ”harras” ääni. ÄO:sta ei enää niin väliä olekaan.
En muista koskaan pappien älähtäneen siitä, että Röllipeikko sai pelotella perheen pienimpiä parhaaseen katseluaikaan.
Joku on ehkä muinoin suutuspäissään sulkakynällä piirrellyt anopin piirteitä hieman muunnellen kuvan perkeleestä ja nyt se on sitten virallinen kuva. Sillä on sarvet ja sorkat. Niin oli meidän Mansikillakin, ja se oli kiltti lehmä.
Rukoilkaamme. Se tunnetusti poistaa nälän, sodat, köyhyyden ja sairaudet. - jos luet tarkkaan
laulun sanoja... sen voi ihan hyvin ajetella, että sanat kertovat uskosta... Kaikki valtiaaseen Jumalaan ja ennenkaikkea Jeesukseen!!! se on ihan miten sen ottaa!
- mamma mia
Taidat itse olla seonnut. Tämähän on hauskaa viihdettä ja kerrankin aidosti omalaatuista sellaista. Omasta mielestäni nuo iänikuiset jumppabarbit ovat paljon pinnallisempi ja aikansaeläneempi asia euroviisuissa. Ei Lordin pitäisi kenenkään "uskoa" uhata jos on vähänkin huumorintajua, sillä huumoriahan tämä vain on.
- mävaan
Puheet Lordin satanismista ovat kukkua, tässä ote haastattelussa esitetystä kysymyksestä ja Lordin vastauksesta siihen:
-Surely Lordi and Christianity don’t go together? -Sure they do. "I am a member of a church and our drummer Kita actually wrote and played some church music."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883