Lordi uhrasi rovaniemellä!!!

Omaksujani

Tässäpä underground tarinaa siitä kuinka Lordi teki liiton musiikin Jumalien kanssa.

Alunperin tämä Lordin heppu oli ihan tavallinen työtön luuseri. Ainoa missä hän oli suhteellisen hyvä oli se että hän tiesi mikä on hyvää musaa ja viihdyttävää ja mikä on paskaa.

Aikansa kieriskeli näissä mietteissä ja päätti että nyt tehdään liitto jonkun epäjumalan kanssa jotta päästään uralla eteenpäin.

Jumala kuitenkin kutsui tätä miestä. Kehoitti nöyrtymään ja olemaan "tavoittelematta taivaita". Miekkonen mietti hetken - enkös minä erota paskan ja hyvän? Se olen minä joka olen mielipiteideni herra itse - LORD I - englanniksi - ja otti kirveen ja halkaisi Jumalan edessään kahtia!

Tästä tuli Lordin nimi. Miettiessään millaisen uhrauksen Lordi tekisi musiikin jumalille hän mietti siat ja kanat ja harkitsipa jopa pikkulapsienkin veren vuodattamista rovaniemen takametsissä... mutta ei, ne eivät tuntuneet oikealta.

Sitten hänellä välähti. Lordi perusti underground-liikkeen jonka pääjäsenistä tulivat bändin soittajat. He lupasivat etteivät koskaan paljasta kasvojaan eivätkä siten leimaa ideologiaansa. Heidän salainen agendansa oli ETSIÄ KAIKKI MAHDOLLISET VANHAT SUOMALAISET EUROVIISUKYHÄELMÄ-ÄÄNITTEET ja polttaa ne suurella roviolla! Vuosia suunnitelmaa toteutettiin ja suurella vaivalla ja rahalla kerättiin kaikki nuo puolivillaiset itkuvirret ja lopulta eräänä kohtalokkaana yönä ne koottiin keoksi ja sytytettiin tuleen.

Savu kantautui kymmenenteen taivaaseen asti. Itse maailman rytmi haisteli että ei perkele, joku tosiaankin tekee maailmankaikkeudelle suurenmoista palvelusta. Siispä suuri rytmi tuli ja siunasi Lordin jäsenet ja totesi: Te menette ja voitatte euroviisut.

Näin kävi. Tämä tarina on tosi kuin vesi ilman viinaa.

7

669

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • todella

      hauska.

    • viisufani edelleen

      Tässähän on ihan kunnon lappilaista noitameininkiä!!!Mutta eikö ole viimesen päälle hienoa, että me tehtiin se viimeinkin. Voitto!!

    • ---

      Tämä on siis suora kehoitus juoda viinaa? :o

    • aave

      kiitos hienosta tarinasta,uskon siihen täysin

    • totuus voittaa

      vihdoin tuli totuus esiin

    • HIUKh

      Kova kiss -fani ollut aina.

      Tuo sun juttus lienee paskaaaaaa jonka ite keksit

      • ..........

        Sherlock vauhdissa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      67
      4479
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3749
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      109
      3363
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    5. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      21
      1906
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1175
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      90
      929
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      895
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      892
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      807
    Aihe