Mitä opimme

Antero999

Niin se ikäpolvi vain muuttuu.

Ev.lut seurakuntaan kuuluvana opin ainakin sen, että chat palstoilla esiintyneet "uskovaiset" rikkovat kaikkia kristillisiä periaatteista, joista suvaitsevaisuus ja lähimmäisen rakastaminen kuuluu tietääkseni mukaan. Raamatun tarkempaa lukua voi esittää kaikille, jotka ovat syyttäneet Lordia esim. satanismista.
Miksi "tosi uskovaiset" aina kuulostavat vähiten toimivan raamatun opetusten mukaisetsi? hämmästyttää

Toinen asia on myös hyvä muistaa kaikille humppa tai Metsäketo uskovaisille. Suomessa järjestettiin demokraattinen äänetys Lordin lähettämiseksi karsintoihin. Jos et äänestänyt, niin pidä nokkasi kiinni. Minäkään en missään tapauksessa halunnut Halosta jatkamaan pressan postia, mutta siihen on tyydyttävä koska äänestin vain toiseksi tullutta. On aivan turha ruikuttaa jos ei äänestänyt tai oli häviäjän puolella. Suomi on demokratia, joka toteutui tässäkin.
Lisäksi kannattaa huomioida, että Suomalaiset valitsivat Lordin vain karsintaan. Muu eurooppa valitsi Lordin finaaliin ja sitten historian parhaalla pistesaaliilla voittoon.

ONNEKSI OLKOON LORDI!! TEITTE TEON, jOTA KUKAAN EI OLE SUOMESSA AIKAISEMMIN TEHNYT!!

2

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en tajuuuuuuuu

      "On aivan turha ruikuttaa jos ei äänestänyt tai oli häviäjän puolella"

      Eli sillonko voi ruikuttaa jos voittajaa äänesti? sillon voi sanoo että no mitäs äänestit. hölömöööö

      • Antero999

        Mutta kuitenkin tilanne on mielestäni se, että ruikuttaminen on ymmärrettävää vain jos on äänestänyt jotakin. Kun lopputulos on ilmoitettu, niin demokratian mukaan siihen on tyytyminen.

        Tosin en ymmärrä miten kommenttisi liittyy minun juttuuni. :-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      49
      2938
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2711
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      37
      2420
    4. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      33
      2159
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1918
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1539
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      105
      1225
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1203
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1050
    Aihe