Hirviöt Suomesta

En olis ikinä uskonut, että tää hirviömäinen asuvalinta kaikkine demoneineen, olisi purrut yleisöön euroviisuissa. Olihan se toki aivan erillaista, kuin on totuttu näkemään.
Tuntuu, kuin ihmiset eläisivät mielikuvitus maailmassa, muutenkin kaikkine kauheuksineen mitä nykyään tapahtuu.

Joskus päiviteltiin sitäkin, miten Suomi pystyy maksamaan suuret kulut, jos tänne saadaan vahingossa euroviisut.

Katsoin osan eilen Loordin esityksestä, ei se muuten kummonenkaan ollut, ei mitään hirveetä repäisyä, kuin kuvittelin sen olevan.
Kyllä minunki nyt pitää nöyrtyä ja antaa kiitosta Loordin suurelle menestykselle ja voitolle. Saadaanhan me suomalaiset taas mainetta ja tulee maamme entistä enemmän tunnetuksi. Kiitos Loordi.

3

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tää yhtyeen nimi kirjoitetaankin Lordi vai..sori

      • 10 puntaa

        eniten yllätti se,että itse Kreikka,joka oli niin kauhuissaan Lordista,antoi 12 pistettä suomelle.....


      • 10 puntaa kirjoitti:

        eniten yllätti se,että itse Kreikka,joka oli niin kauhuissaan Lordista,antoi 12 pistettä suomelle.....

        en jaksanut katsoa ohjelmaa loppuun saakka, mut eikös uutisissa sanottu Lordin saaneen kaikkien aikojen suurimman pistemäärän?
        Onhan se nyt mannaa meille, ku jääkiekko meni persiilleen, tässä on suuri hyvitys koko kansalle, etenkin musiikin ystäville.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      113
      1650
    2. 105
      1185
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1071
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      969
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      51
      870
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      128
      867
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      838
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      70
      745
    9. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      719
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      709
    Aihe