En olis ikinä uskonut, että tää hirviömäinen asuvalinta kaikkine demoneineen, olisi purrut yleisöön euroviisuissa. Olihan se toki aivan erillaista, kuin on totuttu näkemään.
Tuntuu, kuin ihmiset eläisivät mielikuvitus maailmassa, muutenkin kaikkine kauheuksineen mitä nykyään tapahtuu.
Joskus päiviteltiin sitäkin, miten Suomi pystyy maksamaan suuret kulut, jos tänne saadaan vahingossa euroviisut.
Katsoin osan eilen Loordin esityksestä, ei se muuten kummonenkaan ollut, ei mitään hirveetä repäisyä, kuin kuvittelin sen olevan.
Kyllä minunki nyt pitää nöyrtyä ja antaa kiitosta Loordin suurelle menestykselle ja voitolle. Saadaanhan me suomalaiset taas mainetta ja tulee maamme entistä enemmän tunnetuksi. Kiitos Loordi.
Hirviöt Suomesta
3
272
Vastaukset
tää yhtyeen nimi kirjoitetaankin Lordi vai..sori
- 10 puntaa
eniten yllätti se,että itse Kreikka,joka oli niin kauhuissaan Lordista,antoi 12 pistettä suomelle.....
10 puntaa kirjoitti:
eniten yllätti se,että itse Kreikka,joka oli niin kauhuissaan Lordista,antoi 12 pistettä suomelle.....
en jaksanut katsoa ohjelmaa loppuun saakka, mut eikös uutisissa sanottu Lordin saaneen kaikkien aikojen suurimman pistemäärän?
Onhan se nyt mannaa meille, ku jääkiekko meni persiilleen, tässä on suuri hyvitys koko kansalle, etenkin musiikin ystäville.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216685Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235370- 1152545
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152010Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361742Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111975- 59941
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28849Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43843
