Anteeksipyyntöni Lordille

Olen sitä ikääntyvää sukupolvea, jolle Beatles ja Elvis on musiikkivalikoimissani parasta.

Olen arvostellut "kovaa rockia", koska en ole sitä ymmärtänyt.

Totuuden nimessä en ymmärrä vieläkään, mutta onnitteluni sinulle ja bändillesi ovat sydämestäni.

Musiikkisi on nykyaikaa ja kaltaisteni starojen on aika antaa sinun sukupolvellesi sille kuuluva creditti.

Kiitos ja hyvää menestystä bändillesi loistavasti alkaneelle urallenne.
6758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tää on tätä nykyaikaa

Äänestä

Onnea Lordille, vaikka en itsekään juuri pidä bändistä. Biisi ihan menevä, mutta se laulutaito ei oikein sytytä.

Äänestä

Eipä ole syytä anteeksipyyntöihin, musiikki on täysin makuasia. En tykkää kuunnella heviä enkä katsella hirvioitä musiikista nauttiessani. Siis musiikki on nautinto kun siitä saa mielihyvää. En osaa edes iloita suomen puolesta koska on todella silmille ja korville hirveää! Enkä katsonut euroviisujakaan pätkääkään kun edustajamme oli tällainen. Minä voin pahoin jos joutuisin katsomaan ja kuuntelemaan. Mutta onneksi meillä on valinnan vapaus!

Äänestä

itse olen nuorempaa sukupolvea, Elviksen kuoleman jälkeen syntyneitä. Kuitenkin minun mielestä Elvis on kuningas eikä vastaavaa enää tule, fanitan Elvistä aina. Mutta musiikkiskaalani on laaja eikä minun mielestä pidä tuomita mitään musiikkisuuntaa, musiikki on makuasia jossa pitää olla suvaitsevaisuutta. Hienoa että sinäkin varttuneempana henkilönä ymmärrät suvaita tätä nykymusiikkia vaikket niin siitä pidäkään. Ja viihdettähän se lavashow Lordilla on, ei sitä pidä niin otsa rypyssä ajatellakaan.

Äänestä

Niinhän tuo usein menee: arvostellaan eniten sitä mitä vähiten ymmärtää. Siis ihmisten kesken yleensäkin monissa (kaikissa??) asioissa. :)

Isälläni on ollut jo useita vuosia tapana todeta äidilleni, että "me ollaan jo ajat sitten pudottu kelkasta", kun tulee puhetta nykymusiikista ja muista jutuista. Ja he olivat nuoruudessaan samassa tilanteessa, kun tuli rock'n'roll, Beatlesit ym, joista silloinen nuoriso tykkäsi ja vanhemmat halveksuivat!

Ehkä näissä asioissa on hiukan samaa...

Äänestä

niinhän se on, maailma muuttuu ja ihmiset sen mukana. Kunnioitettavaa, että tunnustat asian. Tiedätkö, mikä oli eilisessä illassa huvittavinta? Olin töissä baarissa ja katselimme asiakkaiden kannssa kisaa kahdelta isolta screeniltä. Tupa oli täynnä, ja mukaan mahtui yllättävän monta senioria, jotka todella iloitsivat sydämensä pohjasta kun Susomi voitti. Siellä he jammailivat nuorison kanssa yhdessä!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhus kirjoitti:

Olen sitä ikääntyvää sukupolvea, jolle Beatles ja Elvis on musiikkivalikoimissani parasta.

Olen arvostellut "kovaa rockia", koska en ole sitä ymmärtänyt.

Totuuden nimessä en ymmärrä vieläkään, mutta onnitteluni sinulle ja bändillesi ovat sydämestäni.

Musiikkisi on nykyaikaa ja kaltaisteni starojen on aika antaa sinun sukupolvellesi sille kuuluva creditti.

Kiitos ja hyvää menestystä bändillesi loistavasti alkaneelle urallenne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu