Lordin manageri murhaaja

lautamies

Niin tämän Lordin manageri tms. on murhamies, asia oli esillä karsintojen aikana mutta taidettu mediassa unohtaa ehkä tahallisesti.

3

804

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hhhhhggre

      niin, mitä väliä sillä nyt on?

    • mikään

      manageri kuitenkaan tainnu olla. On joskus olleet saman yhtiön listoilla muistaakseni. Eli taas yritettiin tehä asiasta lööppikamaa.

    • •••

      Lordi kiistää perättömät huhupuheet
      14.03.2006    18:18 · Viihdeuutiset

      Euroviisuvoittaja Lordi puhui tänään MTV3:n Viihdeuutisten haastattelussa suunsa puhtaaksi medioiden lietsomasta negatiivisesta hypestä. Yhtyeen viisuesiintymisestä on esitetty esimerkiksi iltapäivälehdissä kiistanalaisia tietoja.
      - Käsittämätöntä, miten joku osa mediaa haluaa tuhota meidän työn tutkimatta asiaa ja selvittämättä asioiden todenmukaisia tarkoitusperiä. Meitä syytetään vaikka mistä ja sotketaan juttuihin, joiden kanssa meillä ei ole mitäään tekemistä, Lordin keulahahmo paasasi.
      - On käsittämätöntä, että lähdetään toisen elämäntyötä tuhoamaan esimerkiksi paljastamalla meidän omat nimet ja aletaan häiritsemään ystäviä ja vanhempia. Loppujen lopuksi kyse on vain Euroviisuista.

      Tänään Ilta-Sanomat otsikoi etusivullaan “Elinkautisvanki johtaa Lordin yhtiötä”. Lordi kuitenkin kiistää miehen yhteydet yhtyeeseensä.
      - Kyse on treenikämppäkompleksista. Joitan vuosia sitten 4 - 5 bändiä vuokrasi yhdessä treenitilat ja vuokranmaksua varten perustettiin osuuskunta. Jokaisesta bändistä valittiin henkilö hallitukseen.
      - Eihän me voitu tietää, että meidän naapuribändin tyyppi teki mitä teki. Sillä ei ole mitään tekemistä Lordin kanssa.
      Lordin viisuvoitto on saanut Euroviisupuritanistit, vanhukset ja kukkahattumummot nousemaan barrikadeille junttipopin puolesta. Myös monet valtamediat ovat liittyneet samaan joukkoon kritisoimaan kansan valintaa Suomen viisuedustajaksi. Monet tahot ovat syyttäneet Lordia täysin aiheettomasti jopa saatananpalvonnasta.
      - Ottakaa asiasta ensin selvää urpot ennen kuin alatte syyttelemään. Meillä ei ole saatananpalvonnan kanssa yhtään mitään tekemistä!, Lordi jyrisi Maikkarin Viihdeuutisissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      263
      16894
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5434
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2573
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2051
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1758
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      992
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      952
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      31
      872
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      869
    Aihe