Pitää kyllä sanoa että monsterhardrock-show-sing-along-viihdebändinä Lordi on täysi kymppi. Ei voi tehdä mitään paremmin.
Harkittua ja tyylikkään (tyylitöntä!) meininkiä! Melko aivotonta mutta viihde on! Elämä on! :D
Lordi on loistava tuote
4
159
Vastaukset
- itsekin
Siis Lordi on loistavaa VIIHDETTÄ. Se oli paras esitys noissa kisoissa ja siksi sai valtavan äänivyöryn ympäri eurooppaa.
Toivottavasti ensi vuonnakin on laittaa sitten jotain näyttävää. Miten olisi vaikka Apocalyptica ja niille joku hevilaulaja?
Ja sitten ne jotka estivät Nightwish-osallistumien, saisivat joutaa vastuuseen. Muutama vuosi kuritushuonetta, kun veivät sen Euroviisuvoiton, jonka Nightwish olisi pomminvarmasti tuonut.- Ihan jotain muuta
Ens vuonna rappiä. Suomiräpin skenessä on loistavia artisteja joita kukaan muu kuin räppärit itse ei tunne tai ole koskaan kuulleet.
Voivat sylkeä suomeksi ja käännös huolehtii että sanoma menee perille. Räpissä taito kuuluu vaikkei ymmärtäisi sanoja.
Koska suomelta odotetaan ensi vuonna jotain "SUURTA!" niin annetaan niille päinvastaista. Yksi valokeila, yksi biitti, yksi sylkijä, yksi tarina. Niskakarvat pystyyn (sekä ärsytyksestä että tarinasta). Räppäri vois laulaa vaikka pätkätyöläis-isän arjesta ja toiveista. Se koskettais helvetin montaa eurooppalaista duunaria. - ohuyfgyuftf
Ihan jotain muuta kirjoitti:
Ens vuonna rappiä. Suomiräpin skenessä on loistavia artisteja joita kukaan muu kuin räppärit itse ei tunne tai ole koskaan kuulleet.
Voivat sylkeä suomeksi ja käännös huolehtii että sanoma menee perille. Räpissä taito kuuluu vaikkei ymmärtäisi sanoja.
Koska suomelta odotetaan ensi vuonna jotain "SUURTA!" niin annetaan niille päinvastaista. Yksi valokeila, yksi biitti, yksi sylkijä, yksi tarina. Niskakarvat pystyyn (sekä ärsytyksestä että tarinasta). Räppäri vois laulaa vaikka pätkätyöläis-isän arjesta ja toiveista. Se koskettais helvetin montaa eurooppalaista duunaria.Räpillä ei varmasti voiteta, eikä välttämättä heavylläkään ilman kunnon showta.
- Mi371
ohuyfgyuftf kirjoitti:
Räpillä ei varmasti voiteta, eikä välttämättä heavylläkään ilman kunnon showta.
Vuosi sitten sanottiin ettei hevillä voi voittaa, pitää olla kansallistietoista humppaa.
Ensi vuona on uudet säännöt ja uudet showt. Massasta erotutaan toisella tavalla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216720Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235387- 1152548
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152019Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361751Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111978- 59944
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28850Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43848