ryypiskellä koko kansainvälisen lehdistön edessä viime yönä pullon suusta viskiä! Ja örveltää samalla haastatteluja! Suon voiton ilomielin Lordille ja Suomelle - mutta moka mikä moka! Olis malttanut jättää juopottelut yksityiseksi!
NYT LORDI SAIS HÄVETÄ!
12
1363
Vastaukset
- ei malttanut
odottaa vaan veti viskiä suoraan pullosta!
- TMI2006
kiittämättömyyttä. Jätkä on raatanut kun eläin kumipuku päällä monta viikkoa suomalaisten puolesta nii jos nyt drinkin ottaa kun homma on kotona nii heti alkaa joku urpo huomauttelemaan..Voi hössus sentään että jotkut voi olla noin tiukkapiposia!!
- katsellut
islannin tytön kotiin lähtöä...
- asia kun juo
kuohuviiniä lasista ja antaa haastatteluja? Sanokaa sille Kari Tapiolle terveisiä, että kun seuraavan kerran tulen keikalle kuuntelemaan ettei ole umpitunnelissa kun minä haluan häneltä kunnon laulusuorituksia.
- Supermonstar
Tuon tasoista juttua sietääkin juhlia, vaikka sitten viskiä pullon suusta nautiskellen. Ja ellet ole absolutisti tai juo alkoholia vain ja ainoastaan omissa oloissasi niin ole hiljaa, sillä periaate on sama.
Sitäpaitsi on ihme että hän malttoi jättää pullon rauhaan niinkin pitkäksi aikaa, ottaen huomioon mitä kohtelua bändi sai. Sillanpää olisi saman kohtelun jälkeen örveltänyt lavalla kännissä kuin käki, flirttaillen paikalliselle kameramiehelle. - niinpä niin
Muissa bileissä voittajat vetävät sampanjaa naamaan ja antavat haastiksia, mutta kun hirviö vetää viskiä niin se ei käy päinsä.
- äijämäisyyttä
Se että monsteri on viskipullo kädessä, osoittaa että on miehekäs. Ei siihen nyt mitenkään joku hennonhieno kuohuviinilasi sopiskaan.
Se juhlaväki oli siellä muuten perskännissä, eli Lordi oli niihin verrattuna fiksun oloinen.
Muualla maailmassa saa muuten juhlissa juoda viinaa, eikä kukaan todellakaan odota hevimieheltä muuta kuin että viskipullo auki ja ryyppy pullonsuusta. Mutta tiukkapipon on vaikea ymmärtää näitä asioita. - itse Perkele.
Kyllä sitä aikuinen ja vielä maailman historian ensimmäinen SUOMALAINEN euroviisu voittaja nyt vähän juhliakkin!!!!!!!!!!!!!!! -VENI, VIDI, VICI, LORDI!!!!!!!!!!-
- kuulu imagoon
etsä tyhmä sitä tajuu...
- oulutar
...Kyllä LORDI on ryyppynsä ansainnut,otti sitten lasista taikka pullosta!Eikö enää "parempaa" sanomista löydy?Tehkää sama perässä,jos pystytte!LORDIlle kunnia.LORDI on paras!!!!
- minähän se
tein perässä tai itseasiassa jo paljon ennen ku lordilla oli se viskipottu kädessä. Ryyppäsin pullon suusta viskiä, tekilaa ja olutta. Mites nyt suu pannaan.
- tottahelvetissä
Mitä tekisit jos olet raatanut kuukausikaupalla ja kovat paineet päällä ja isot odotukset?? ja sitten kun kuulisit että joo sinä voitit te voititte???? HEI HALOO! ja eiköhän tomi ole jo isopoika pättämään millon juo!!!!!!!!?½?½?!?!½?!??!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26416953Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235458- 1152581
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152058Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361762Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111996- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32880Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44880