Yksinkertainen kysymys, mutta saako rehellisiä vastauksia.
Miksi kysyn, no johtuu siittä, että näin vuodenverran poikamiehenä ollessani (Takana erittäin pitkä suhde), olen alkanut miettimään tätä, tavattuani erinlaisia enemmän tai vähemmän "erikoisia " tapauksia.
Kansalainen Kane on vain huolissaan!!
Miten voit nainen?
12
681
Vastaukset
- kevätflunssaa
Muuten ihan ok.
Mites sinä voit?- Kansalainen Kane
Teidän huonovointisuutenne saa minutkin voimaan pahoin.
Ja nyt ei ole kyse flunssasta;) - zzzzz
Kansalainen Kane kirjoitti:
Teidän huonovointisuutenne saa minutkin voimaan pahoin.
Ja nyt ei ole kyse flunssasta;)Että olet jo päättänyt pikku päässäsi, että naiset voivat huonosti. No mitä sitten kyselet?
- nainen kyselee
paljon töitä ja vastapainoksi mietin välillä ihmissuhdejuttuja, etten ihan muuttuisi höperöksi ja tylsimykseksi..
Kohta kesä ja siitä otetaan ilo irti. Eli hyvin kiitos :) Elämä hymyilee ja sitä on tietokoneruudunkin ulkopuolella. Ystäviä.
Mitenkäs Kanslainen Kane itse voi?- Kansalainen Kane
Kansalainen Kane on pyrkinyt vähentämään työtaakkaansa! Urheilulle ja matkustelulle Kane pyhittää enemmän nyt seuraavan vuoden verran vähintään.
Ihmissuhdejutut kansalainen Kane jättää kokonaan miettimättä, koska niin kovasti Kanelle aina murhetta tuo.
Ehkäpä kansalainen Kane kohtaa sen oikean jossain harrastustoiminnassa, se on selvää että baarien hämyisistä sokkeloista ei yksinkertaisesti voi löytyä Kanen vastakappaletta ja täydentäjää.
- nyt haukotuttaa ja väsyttää...
Mutta, joskus minua kyllä mietityttää, kun tapaa sellaisia joihinkin ihme kaavoihinsa kangistuneita äijiä. Ei tiedä itkisikö vai nauraisi. Joillakin miehillä on niin oudot käsitykset siitä mitä nainen saa olla.
Sellaisiakin olen tavannut jotka luulevat, että muut/naiset ovat heitä varten olemassa. Oman navan ympärillä pyörijät ja vastuuttomat kusiluikkarimiehet eivät ole harvinaisia. Jotkut miehet alistavat ja riistävät naisen hulluuden partaalle muka "rakkaudesta". Oletkohan tavannut sellaisia naisia joita on käytetty hyväksi tavalla tai toisella tai jotka ovat olleet aikaisemmin suhteessa persoonallisuushäiriöiseen mieheen??? - Kalju
Olet ihan oikeassa. Naiset ja tytöt voivat huonosti eikä muutosta ole näkyvissä. Kiitos loistavan yhteiskuntamme. Itse voin hyvin, mutta tähän mennyt monta vuotta päästä. Naisilta vaaditaan liikaa ja me kiltteinä siihen alistumme ja voimme huonosti.
- Kupru
Pitemmän aikaa elämä on ollut vastatuuleen tarpomista, pettymyksiä ja menetyksiä, joten pikkuhiljaa suunta voi olla vain ylöspäin. Avioero on ehkä käsillä ja sekavat tunteet vellovat; välillä olo on helpottunut, välillä masentunut. Iloa elämään tuo lapseni, musiikki ja ystävät.
- Kansalainen Kane
Sinun elämässäsi on tällä hetkellä edessä ne suuret tilinteon hetket, suhde, ero kun tulee on se erään tarinan kuolema.
Kane tietää sen itsekkin, olenhan vuosi sitten eronnut pitkästä suhteesta. Se oli kansalainen kanen vaikeinta aikaa ja toipuminen vie pitkään.
Koitahan jaksaa, ja sinulla on sentäänsä lapset ja musiikki, eli elämässäsi löytyy erittäin arvokkaita asioita. Olet onnellisessa asemassa.
- Citizen Jane.
Työssä pitäis olla täsin tunteeton, supertehokas robotti. Illalla pitäis hoitaa toista duunia himassa, jaksaen ja venyen loputtomiin, palvella muita perheenjäseniä ja nauttia siitä silminnähden tai muutoin muillakin menee kuppi nurin. Aviopuolisona pitäis pysyä seksuaalisesti aktiivisena ja timmissä, rypyttömässä esittelykunnossa hamaan hautaan saakka ja jaksaa tukea miestä, joka on johtaja ja tärkeä ihminen. Harrastuksista pitää kiskoa irti voimaaaa jaksaa olla robotti töissä ja supermutsi ja inspiroiva vaimo kotona.
- Kansalainen Kane
Olisiko mahdollista, jos miehesi tienaa hyvin, että jäisit työssäsi vaikkapa osa-aikaiseksi? Miehesi varmaa sinua rakastavana ymmärtää näkemyksesi asiassa.? Kokonaan sinun ei tietenkään kannata lopettaa töitäsi, koska se on myös sinulle ilmareikä pois kodin ilmapiiristä.
- Kalju
Juuri näin. Ja sitten vielä ihmetellään että miksi naiset voivat huonosti. Eihän kukaan tuollaista jaksa. Ja koska epätodennäköistä on että ympäristön vaatimukset muuttuisivat, kannattaa itse höllätä ja lakata olemasta superihminen. Kannattaa:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17513388
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454910Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402833Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282032Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1191783Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3711693Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371515