Panin merkille, että ex-venäjän alusmaat (poilukien Viro etc) äänestivät parhailla pisteillä Venäjää, joka sulkee öljyhanoja ja alistaa heitä! Sit ne ei digganeet yhtään Lordia, hei missä mennään?
Itä ei ymmärrä Lordia?
7
698
Vastaukset
- ...
sieltä ihan hyviä pisteitä tuli silti kymppiä ja kasia, muistakaa puolalta myös 12.
- miessä
Varmaankiin johtuu ko. maiden suuresta venäläisvähemmistöstä. Saksakin antaa nykyään miltei poikkeuksetta korkeat pisteet Turkille, koska Saksassa on suuri turkkilaisvähemmistö.
- uusi katsoja
Noissa mainitsemissasi maissa on paljon venäjää puhuvaa porukkaa, joka äänestää MITÄ VAAN paskaa mitä venäjältä tulee, oli se sitten vaikka 2 lesbotyttöä (tatu).
- Näinhän se on!
En muistanut tätä jujua, kiitos hyvästä huomiosta.
- Pitihän ne
Viro & Puola antoi täydet 12 pistettä ja Liettua antoi 10 pistettä.
Kolmanneksi parhaaksi eli kahdeksan pisteen arvoiseksi Suomen noteerasivat mm. Latvia ja itsepääpiru Venäjä.
Ja loput itäblokin maat antoivat kyllä pisteitä, sillä nollille Suomen ja Lordin jättivät ainoastaan Armenia, Monaco ja Albania.
Myönnän kyllä että "Twelve points goes to... Finland!" ehti jo tottua, mutta arvostan kyllä 4-7 pisteitäkin, nekin kun vat olleet Suomelle viisuissa TODELLA harvinaisia.
Lordi sai muuten viisuissa enemmän pisteitä kuin mikään muu maa ja edustaja koskaan aiemmin! Ja muutenkin pisteet oli sitä luokkaa ettei oo tainnu Suomen aiemmat viisu-ehdokkaat edes yhteensä niin paljoa (292 pistettä!)?- sen joku
vielä laskee.. =)
Edellinen Suomen piste-ennätys oli huimat 75 pistettä =) - sama
sen joku kirjoitti:
vielä laskee.. =)
Edellinen Suomen piste-ennätys oli huimat 75 pistettä =)näin sanottiin tv:ssä. Lehdestä löytykin semmonen luku kun 93 =)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216772Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235403- 1152555
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152026Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361753Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111983- 59947
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28857Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43853