Lordin saamat protesti äänet

Kun Lordi voitti protesti äänillä niin silloinhan viisuissa oli mukana politiikkaa.

Mitä politiikka vastaan protestoitiin viisuissa? Ja mitä politiikkaa Lordi edustaa?
7673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eihän protestiäänten välttämättä tarvitse liittyä politiikkaan. Ehkäpä äänestystulos oli protesti tyhjänpäiväisiä perseenketkuttajia vastaan, joita näytti olevan melko paljon kilpailijoiden joukossa.

Äänestä
  • voittanut protestiäänien ansiosta?

    Äänestä

  • Mutta kun joku epäilee Hard Rock Hallelujan sanoituksen olevan palvontaa niin heti Lordi-fani alkaa puhumaan kuin politiikko...

    Äänestä

Ei minullakaan ollut mitään protestia mielessä kun Lordia äöänestin suomen karsinnoissa.

Me pari-kolmikymppiset on aina tykätty rock ja hevimusiikista, te kalkkikset ette vain sitä ole koskaan tajunnut. Mietipä vaan kesäfestareidenkin suosiota suomessa ja muualla euroopassa. Siinä jää kyllä humppakonsertit raskaasti kakkoseksi.

Kyllä tän tuloksen teki ihan eurooppalaiset nuoret jotka pitävät rock ja hevi musiikista.
Jos väität, että suurin osa eurooppalaisista muka ei tykkää rock ja hevi musiikista niin se on täyttä paskaa. Itse olen lukenut paljon ulkomaisia sivuja ja keskustelualueita ja kaikkialla Lordia on kehuttu ja sanottu, että oikea voitti. Enismmäistä kertaa Euroviisuissa oli kunnollista musiikkia eikä vaan jotain humppaa niin kai sitöä nyt äänestettiin.

Äänestä
  • "Me pari-kolmikymppiset on aina tykätty rock ja hevimusiikista, te kalkkikset ette vain sitä ole koskaan tajunnut."

    Tuo on politiikka.

    Äänestä

  • heh kirjoitti:

    "Me pari-kolmikymppiset on aina tykätty rock ja hevimusiikista, te kalkkikset ette vain sitä ole koskaan tajunnut."

    Tuo on politiikka.

    Kyse on siitä mistä musiikista pidän sillä ei ole mitään vitun tekemistä minkään politiikan kanssa.

    Äänestä

Mistä tämä poliittinen höpötys? Että saisitte rauhan miettiessänne että mikä poliittinen sanoma tässä oli, niin aatelkaa vaikka Lordin tukevan Matti Vanhasta liikenneministeriksi. Mitä pirun väliä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ITarr kirjoitti:

Kun Lordi voitti protesti äänillä niin silloinhan viisuissa oli mukana politiikkaa.

Mitä politiikka vastaan protestoitiin viisuissa? Ja mitä politiikkaa Lordi edustaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu