Ensi kerraksi punkkia!

Punk vetoaa nykynuorisoon ja 70-luvun radikaaleihin. Punkilla saataisiin ensi vuonna paljon pisteitä.
3214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

TOMI METSÄKETOA!!!

Äänestä
  • Tomi voisi vaihtaa ”tyylinsä” italoiskelmästä punkkiin ja laulaa lievästi väännellyn version (vrt. Lordi ja Alice Cooperin Poison) Sex Pistolsin iki-ihanasta voimasävelmästä Anarchy in the UK.

    Vaikka jotekin näin:

    ”mää olen anti-ristus,
    mää en tiedä mit' mää haluun,
    mutta mää tiärän miten saan sen,
    haluun vetää kaikkii dunkkuun, koska

    mää tahon olla anarkisti
    enk' mikkä koiranraato...”

    Äänestä

  • tomppa-fani kirjoitti:

    Tomi voisi vaihtaa ”tyylinsä” italoiskelmästä punkkiin ja laulaa lievästi väännellyn version (vrt. Lordi ja Alice Cooperin Poison) Sex Pistolsin iki-ihanasta voimasävelmästä Anarchy in the UK.

    Vaikka jotekin näin:

    ”mää olen anti-ristus,
    mää en tiedä mit' mää haluun,
    mutta mää tiärän miten saan sen,
    haluun vetää kaikkii dunkkuun, koska

    mää tahon olla anarkisti
    enk' mikkä koiranraato...”

    god save the queen!

    herra siunakko ministerj Karpelaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


+++++++ kirjoitti:

Punk vetoaa nykynuorisoon ja 70-luvun radikaaleihin. Punkilla saataisiin ensi vuonna paljon pisteitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu